Ücretsiz Olan Evolve Rekor Kırdı! Ücretsiz olmadan önceki satış rakamları tam bir hayal kırıklığı olan Evolve, ücretsiz olmasının ardından büyük bir rekora imza atarak yapımcısı 2K Games'in yüzünü güldürdü.Büyük reklam kampanyaları ile ortaya çıkan ve içeriği sayesinde büyük ilgi gören online oyun Evolve, kısa süre içerisinde oyuncular tarafından terk edildi. Günde en fazla 157 oyuncunun giriş yaptığı multiplayer oyun, geliştirici şirketi ciddi bir zarara sokunca farklı bir iş modeli tercih edildi.

Free to Play (F2P) olarak hayatına devam etme kararı alan Evolve, gelen haberlere bakacak olursak, birkaç gün içerisinde rekor üstüne rekor kırıyor. Günlük giriş yapan oyuncu sayısı on binleri geçen oyunun geliştiricisi Turtle Rock Studios ise durumdan bir hayli memnun.

4-1 olarak oynanan multiplayer oyunda, oyuncular yaratık türlerinden biri ya da hayatta kalmaya çalışan insanlar arasından seçim yapıyor ve birbirlerine karşı çatışıyorlar.Evolve Stage 2 adı ile F2P olan yapım, geçtiğimiz Perşembe günü beta süreci ile oyunculara kucak açınca, Steam üzerinden 40.000'den fazla oyuncuya merhaba dedi.

İlk 48 saatlik süreçte en çok oynanan Steam oyunları arasında 11. olan Evolve Stage 2, bakalım ilerleyen aylarda bu başarısını sürdürebilecek mi?

Burçin AYGÜN - SDN