STREAMTUNER İLE EN SEVDİĞİNİZ RADYO KANALLARI BİLGİSAYARINIZDA

Uzun süredir kullanmakta olduğum ve bırakamadığım yazılımlardan biridir. Dünya çapındaki ve ulusal bir çok radyo kanallarını içerir. En sevdiğiniz kanalları belirleyip yönetebilirsiniz. İçerdiği kanalların radyo url adreslerini günceller. İsterseniz radyodan kayıt yaparak mp3 formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Kurulum için "Yazılım Merkezi"ni çalıştırın;
-Streamtuner ve
- Audacious player' i kurun.

Ardından Streamtuner'ı çalıştırın; şu şekilde görünüyor.Arayüzün sol tarafındaki seçeneklerde "Tunein" kısmına tıkladığınızda Türkiye kanallarını otomatik getirecek. Eğer ulusal kanallar burada görünmez ise yine sol kısımdan "Surfmusic" sekmesine tıklatın ve Europe>Turkey klasörüne tıklatarak ulusal kanallara ulaşabilirsiniz. Burada en sevdiğiniz kanallara sağ tıklatarak "add bookmark"a tıklatıp yer imi oluşturabilirsiniz ve yine sol kısımda "bookmark" kısmında eklediğiniz kanalları görebilirsiniz.Eğer kayıt yapmak isterseniz minicik bir paket kurmamız gerekiyor. Bunun için uç birimi açıp şu komutu verin;
Kod: [Seç]
scription">Kod:
sudo apt install streamripper
kurduktan sonra herhangi bir kanal çalıyorken yazılımın arayüzünde üstteki "record" düğmesine tıklatarak kaydı başlatabilirsiniz. Kayıtlat ev klasörü streamripper klasörüne kaydediliyor.

Arayüzde Düzenle>Özellikler'i tıklatarak yazılımın gelişmiş ayarlarına ulaşabilirsiniz.Ubuntu Türkiye Forumu