Skype ile televizyonda görüşme yapma dönemi kapanıyor. Microsoft, akıllı TV'ler için sunduğu önemli bir uygulaması Skype için yolun sonunun geldiğini ilan etti.Microsoft, geçtiğimiz yılın sonlarında Skype'ın Office Online içerisine katılmasını planladığını duyurmuştu. Böylelikle belgelerin üzerinde bir video veya yazılı görüşme yaparken, ortak bir şekilde çalışmanız ve değiştirmeniz mümkün olacaktı. Bugün başlamak üzere, aynı şeyi OneDrive içerisinde de yapmak mümkün. Konuşmalar, üzerinde çalışılan belgeye bağlantılı olarak kalıyorlar ve böylelikle gelecekte de bütün içeriği ve geçmişi görmeniz mümkün oluyor.

Ancak Skype için internet üzerindeki araçlar geliştirilirken, Microsoft Skype'ın TV uygulamasını sonlandırmaya karar verdi.

Firmanın blog'unda yazana göre "kullanıcılar, çoğunluğun mobil cihazlardan bağlanması ile, Skype'ı kullandıkları yöntemi değiştirdiler ve bunun içerisine oturma odası kullanımı da dahil." Bu kullanım değişikliği ile beraber, Skype'ın akıllı TV'lerdeki uygulamaları da tarih olacak gibi görünüyor. Kısacası bu yıl Haziran ayında başlamak üzere akıllı TV'nizde Skype kullanma imkanına elveda diyebilirsiniz.

Radikal