Ankara Eylemini TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) Üstlendi

Konu: Ankara Eylemini TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) Üstlendi

+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Üyelik tarihi
  11/01/2014
  Mesajlar
  2.029
  Ettiği Teşekkür
  85
  71 mesaja 91 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  2

  Standart Ankara Eylemini TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) Üstlendi  Ankara'daki bombalı saldırıyı TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli örgüt üstlendi.

  Saldırıyı üstlenen TAK, saldırıyı Abdulbaki Sönmez isimli militanın gerçekleştirdiğini duyurdu.

  Ankara'da bomba yüklü askeri servis araçlarına düzenlenen saldırıda 8 sivil ile 20 rütbeli asker şehit olmuştu.

  İSİMLER FARKLI
  Saldırının ardından hükümet yetkilileri ve güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamalarda, saldırıyı YPG bağlantılı Suriye doğumlu 24 yaşındaki Salih Muhammed Neccar'ın düzenlediği açıklanmıştı.  Salih Muhammed Neccar

  PKK ile bağlantılı olduğu belirtilen TAK'ın açıklamasında ise saldırıyı 26 yaşındaki Van nüfusuna kayıtlı Abdulbaki Sönmez adlı kişinin gerçekleştirdiğinin duyurulması dikkat çekti.  TAK, Ankara saldırganını bu fotoğrafla duyurdu.

  Ankara'daki terör eylemini üstlenen TAK, ABD'nin terör örgütleri listesinde yer alıyor. TAK, Türkiye'de daha çok metropollerde ve turistik bölgelerde düzenlediği saldırılarla adını duyurdu.

  İşte TAK'ın yaptığı açıklama:

  scription">PHP- Kodu:
  BASINA VE KAMUOYUNA
  ANKARA
  'DA FAŞİST TC DEVLETİNİ TAM KALBİNDEN VURDUK

  "7 Şubat 2016 günü akşam saat 18:30'
  da Ankara Merasim sokakta faşist TC ordusunun konvoyuna yönelik TAK olarak gerçekleştirdiğimiz fedai intikam eyleminde yüzlerce faşist Türk subayı öldürülmüştürEylem TAK kuvvetlerimize bağlı ÖLÜMSÜZLER TABURU savaşçısıKürt halkının yiğit evladı Zınar RAPERİN (ABDULBAKİ SÖNMEZYoldaş tarafından patlayıcı yüklü aracın patlatılması suretiyle gerçekleştirilmiştir.

  Bu eylem Cizre'de bodrumlarda hunharca katledilen savunmasız, yaralı sivil insanlarımızın intikamı için yapılmıştır. Tüm herkes şunu bilsin ki bunun sorumlusu yaralı insanlarımızın yakılması talimatını verenlerdir. Savaşta hiçbir kural tanımayan, halkımızın yaşadığı şehirleri yerle bir eden faşist Erdoğan-AKP çetesi bu ateşin kendilerini yakacağını da bilmeliler.

  TAK olarak daha öncede ilan ettik; Kürt halkına yönelecek her türlü saldırının hesabını soracağız. Kürt halkına yaşatılan her acının intikamını misliyle alacağız.

  KÜRT HALKININ DÜŞMANLARI!
  Kürt halkına düşmanlığın bir bedeli vardır. Yaptığınız her saldırının hesabı mutlaka sorulacaktır. Hiçbir yerde, hiçbir zaman güvende değilsiniz. Nasıl ki savunmasız halkımızın evlerini başlarına yıktıysanız bizde karargahlarınızı başınıza yıkacağız. Başta faşist TC-AKP devleti ve tüm yardakçıları olmak üzere, tüm herkes şunu iyi bilmelidir ki; Kürt halkına yaşattığınız her acıyı binlerce katıyla siz yaşayacaksınız. Halkımıza en büyük acıları yaşatan ve tarihin her döneminde Saray kapılarında onurunu ve şerefini satarak yaşamaya çalışan hain işbirlikçiler; TAK'
  ın tarihsel adaletinden kaçamayacaksınız.

  KÜRT HALKININ DOSTLARI!
  Her zamankinden daha büyük bir cesaretle faşizme karşı ayağa kalkınErdoğan'ın faşist diktatörlüğünü yenmek için her zamankinden daha güçlüyüz. TAK savaşçıları her yerde düşmanın kalbine korku salmaya devam edeceklerdir.

  KÜRT HALKI!

  Binlerce yıldır bu coğrafyada ortak ve eşit yaşam arayışlarına verilen cevap hep katliam ve soykırım olmuştur. Ülkemizi toplu mezarlar dönüştürdüler. Artık özgürlüğün ve bağımsızlığın şafağındayız. Bu senin hakkındır. Ayağa kalk ve korkma! Senin binlerce Erdal, Derwêş ve Zınar'
  ın var. Özgürlüğün ve bağımsızlığın için kendilerini feda etmeye hazırlarBu onurlu yolda yürümek isteyen Kürt gençliğidireniş saflarında yerini al.
   
  TÜM İNSANLIĞA!
  Bugün Kürdistan'da halkımız tarihin gelmiş geçmiş en barbar ve ahlaksız faşist diktatörlüğünün vahşi saldırısı altındadır. Hergün onlarca savunmasız masum insanımız faşist Erdoğan çeteleri tarafından katledilmektedir. Faşist Erdoğan'ın şantajları karşısında bu insanlık suçuna sessiz kalmakbu vahşetin ortağı olmak demektir.
   
  Bugün Erdoğan ve onun çetesiyaptığımız eylemi çarpıtarak farklı yansıtmaya çalışmaktadırKürt halkının her direnişini terörize ederek yeni katliamlara zemin yaratma çabası ve yalanı bir kez daha ortaya çıkmıştırİlk andan bu yana eylemi farklı gruplara mal ederekKürt halkının büyük bedeller ödeyerek elde ettiği kazanımlara karşı DAİŞ eli ile elde edemediğiniuluslararası güçleri manipüle ederek elde etmeye çalışmaktadırBu güne kadar yaptığımız tüm eylemlerin sorumluluğunu üstlendikKürt halkının savaş örgütü TAKsahip olduğu savaş kapasitesiyle her türlü eylemi kendi özgücü ile yapacak güçtedir.
   
  ZINAR RAPERİN KÜRT HALKININ ONURLU SAVAŞÇISI OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİ

  "Zınar Raperin arkadaşımız 1989 yılında Van'ın Gürpınar ilçesinde yurtsever bir ailede dünyaya geldi. 2005 yılından itibaren Kürt özgürlük mücadelesinin değişik zeminlerinde mücadele yürütmüştür. 2011 yılından bu yana ise TAK saflarında Önder Apo'nun ve Kürt halkının fedaisi olarak büyük emekler vermiş bir arkadaşımızdır. Mütevaziliği, sadeliği ve fedakarlığıyla TAK içinde öncü ve örnek bir duruşa sahip olmuştur. Önderliğimize ve halkımıza dönük geliştirilen saldırıların yarattığı büyük öfke ve kinle kendisini büyük intikam görevlerine hazırlamıştır. Bugün yaptığı eylemle Kürt halkının yiğit ve kahraman bir evladı onurlu bir savaşçısı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
   
  Anısına bağlılık sözümüzü yineliyor, bizlere devrettiği mücadele bayrağını onun komutasında, ülkemizden işgalci faşist sömürgecileri kovana dek her yerde ve her zaman yükseltmeye devam edeceğiz." 

 2. #2
  Üyelik tarihi
  03/10/2014
  Mesajlar
  3.555
  Ettiği Teşekkür
  114
  82 mesaja 90 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  1 (100%)
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  "Öfkeli üç beş Kürt genci"nin hışmı ile mi gerçekleşti bu saldırı?

  Bilemeyiz, ama "PYD yaptı" açıklamasından daha mantıklı olmuş bu üstlenme. Zaten hiç kimseyi inandıramadı AKP hükümeti. Yayın yasağı nedeniyle, gelen bilgileri açıklayamayan medya, bugün akşam saatlerinde homurdanmaya başlamıştı. Fox Ana Haber'de Fatih Portakal, Dünya liderlerinin AKP'nin açıklamasına inanmadığını ifade ederken, kendisinin de inanmadığını ağzından kaçırmıştı bile. Demek ki, bu bilgi haber kanallarına önceden ulaşmış. Medya aracılığı ile haberi yayınlanmayacağını gören örgüt, kendisi açıklayıp propagandasını yapmış.

  Sanırım bu açıklama daha çok yerden inandırıcı bulunacaktır. Bu da devletimizi yönetenlerin ne kadar basiretsiz olduğunu ortaya koymaktadır. İstedikleri an istedikleri yerlere karalar çalabileceklerini, oysa istihbarat olarak bitik bir devletimiz olduğunu, dehşetin, devletin kalbinde gerçekleşmesi, buna yönelik güvenlik zaafının olmadığını iddia eden yetkililerin sorumsuzluğunun nelere yolaçabileceğini gördük hep birlikte.

  İngiltere'de Gazeteci Papadopulos, "Erdoğan'ın akıl sağlığı yerinde değil, kendini Hitler sanıyor, bölge için çok zararlı, koltuktan indirilmeli" diyor. Devletin düştüğü hale bak.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  11/01/2014
  Mesajlar
  2.029
  Ettiği Teşekkür
  85
  71 mesaja 91 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  2

  Standart

  Yeni Yön'deki cemaatçi eski emniyetçiler, istihbaratçılar, bu patlamayı devletin (MİT'in) yaptığını iddia ediyorlar ve buna alternatif olan her iddiayı çürütmeye çalışıyorlar. Aşağıdaki yazılarında da yine mantık çerçevesinde TAK'ın eylem yaptığına inanmıyorlar ve bu iddiayı da çürütmeye çalışıyorlar.


  ANKARA SALDIRISINDA İŞLER KARIŞTI: TAK'IN YALANI ORTAYA ÇIKTI  Derin PKK olarak bilinen Kürdistan Özgürlük Şahinleri TAK terör örgütü Ankara'da yapılan saldırıyı üstlenmiş açıklamasında şöyle demişti:

  "17 Şubat 2016 günü akşam saat 18:30'da Ankara Merasim sokakta faşist TC ordusunun konvoyuna yönelik TAK olarak gerçekleştirdiğimiz fedai intikam eyleminde yüzlerce faşist Türk subayı öldürülmüştür. Eylem TAK kuvvetlerimize bağlı ÖLÜMSÜZLER TABURU savaşçısı, Kürt halkının yiğit evladı Zınar RAPERİN (ABDULBAKİ SÖNMEZ) Yoldaş tarafından patlayıcı yüklü aracın patlatılması suretiyle gerçekleştirilmiştir" denildi.

  Ancak TAK'ın Abdulkadir Sönmez'e ait dediği fotoğrafın fotoshoplanarak yapıldığı ortaya çıktı. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafda TAK'ın adını ve fotoğrafını duyurduğu kişinin farklı bir fotoğraftan montajlandığı görülüyor.  İşte O Fotoğraflar:


  TAK'ın eylemcisi diey Fırat Haber Ajansı'nın geçtiği fotoğraf


  Orjinal Fotoğraf

  Frıat Haber Ajansı'nda yer alan TAK'ın duyurusu

  Peki TAK neden üstlendi bunu neden yaptı?

  Türkiye'nin YPG ısrarı belli ki PKK'yı sıkıştırmış görünüyor. PKK bu tip durumlarda, gerek ulusal gerekse uluslararası camiada yaptığı eylemleri üstlenemediği zamanda TAK devreye girip PKK'nın kötü çocuğu olarak eylemleri üstleniyor.

  TAK'nın eylemi üstlenme zamanlaması Erdoğan'ın Obama ile yapacağı görüşmenin hemen öncesine denk gelmesi Erdoğan'ın Obama'ya yapacağı "eylemi YPG yaptı, siz bu örgüte destek veriyrosunuz" baskısını kırmayı amaçlamış olabilir.  KAYNAK: http://www.yeniyon.tv/ankara-saldiri...-ortaya-cikti/

 4. deniz üyemize teşekkür edenler:
  erkolay (20 02 2016)

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya
My Blog