Beşiktaş Yönetimi, kaleci transferinin ardından diğer önemli ihtiyacı olan stoper transferini de gerçekleştirdi. İspanya La Liga ekiplerinden Getafe'de forma giyen 31 yaşındaki Alexis Delgado'yu renklerine bağladı.Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda sürdürdüğü stoper arayışlarını noktaladı. Siyah-beyazlı takımımız, İspanya Ligi takımlarından Getafe'de forma giyen Alexis Delgado için resmi açıklamayı yaptı.

Siyah-beyazlıların, Kamu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada "Alexis Delgado'nun transferi ile ilgili olarak Kulübü Getafe ile görüşmelere başlanmıştır." denildi.

ALEXIS DELGADO KİMDİR?31 yaşındaki savunma oyuncusu Delgado, kariyerinde İspanya dışında hiçbir takımda forma giymedi. Kariyerinde Malaga, Valencia, Sevilla gibi takımlarda forma giyen Delgado için Valencia, 2007 yılında Getafe'ye 10 milyon euro bonservis bedeli ödemişti.

Beşiktaş'ın transferde tercih ettiği kaleci Denys Boyko ve Stoper Alexis Delgado'nun öne çıkan özellikleri hırsları ve mücadeleci oyuncular olması. Bu özellikleri ile takımı ateşleyecek potansiyele sahipler. Yeter ki aşı tutsun...