cPanel Üniversitesi ile Teknik Yeterliliğinizi Ölçün ve Kanıtlayın!

cPanel'in eğitim ve ölçme - değerlendirme bölümü cPanel University'i duymuş muydunuz? Ve oradan sertifika alabileceğinizi?...http://university.cpanel.net adresinden erişebileceğiniz web sayfasında teknik ve satış anlamında yeterliliğinizi kanıtlayabileceğiniz bir test sistemi bulunuyor.

Basit olarak anlatmak gerekirse; cPanel ekibi tarafından hazırlanan soruların bulunduğu teste tabi tutuluyorsunuz. 5 farklı kategoride teknik anlamda teste girebilirsiniz. Testi geçebilmek için minimum %90 yeterliliğe ulaşmalısınız.

Basit olan testlerde doğru/yanlış ve çoktan seçmeli yanıtlar yer alıyor. Test düzeyi ilerledikçe, doğru ve yanlışı seçmenin yanısıra, sizden yazılı olarak teste girmeniz de isteniyor. Daha da ilerlediğinizde ise cPanel ekibi, belirledikleri bir sorunu size verilen sunucudan tespit edebilmeniz ve rapor oluşturmanızı da talep ediyor. Tabi ki bu testin çok ileri aşamaları...

Testi geçen kişilerin adreslerine sertifikalar ücretsiz olarak iletiliyor. Aynı zamanda testin hemen sonrasında verilen size özel bir kod ile, yeterliliğinizi sergileyebilirsiniz! http://university.cpanel.net/#verification sayfasında kodu girebileceğimiz bir alan bulunuyor.Firmanızın adının şu listede olmasını istemez misiniz?

Haydi webhosting firmaları, müşterilerinize teknik yeterliliğinizi kanıtlayın!

Bu arada, sitedeki gözlemlerime göre şu ana kadar 4. seviyeyi başarabilen sadece 6 firma olmuş. 5. seviyede ise kimse başarılı olamamış görünüyor.