Galatasaray, Ocak 2014'te büyük ümitlerle aldığı futbolculara toplam 60 milyon TL ödedi. Bu oyuncuların çoğu satılamadığı için kiralandı. Sadece bir istisna var...Piyasa değeri 50 bin Euro iken 750 bin Euro'ya Manisa'dan transfer edilen ve eski kulübüne kiralanan Oğuzhan Kayar, sezon başında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralık olarak verildi. Oğuzhan, oradan da ayrılarak Şanlıurfaspor'un yolunu tuttu.Boca Juniors'tan 3 milyon Euro satış opsiyonuyla gelen Guillermo Burdisso, Galatasaray'da sadece bir lig maçına çıktı, üç Tükiye Kupası karşılaşmasında oynadı. Şimdi Meksika'da Club Leon'da ara sıra forma giyiyor.

Galatasaray'a faturası bir hayli ağır olan transferlerden biri de Izet Hajrovic'ti. Hajrovic'in sadece bonservisi için ödenen 3.5 milyon Euro uçup giderken, oyuncuya ödenen paralarla beraber fatura 4 milyon Euro'yu geçmişti. Bosnalı futbolcu, ne Werder Bremen'de ne de kiralık olarak gittiği Eibar'da doğru dürüst şans bulabildi.

Kayserispor'dan 2 milyon 750 bin Euro'ya alınan Salih Dursun, Trabzonspor'da yedek kulübesinin müdavimlerinden. O da kiralık olarak bordo mavili formayı giyiyor.

Borussia Dortmund'tan 2.5 milyon Euro'ya transfer edilen Koray Günter'in Galatasaray'daki durumu da farklı değil. 11'e değil 18'e girmesi bile şu ortamda başarı.

Piyasa değeri 200 bin Euro iken 2 milyon Euro bonservisle alınan Lucas Ontivero ise sırasıyla Gaziantep, Honved ve NK Olimpija'ya kiralık olarak gitti. Bedava olarak gittiği bu kulüplerde parasının önemli bir kısmı yine sarı kırmızılı kulüp tarafından ödenmeye devam etti.

Bucaspor'dan 1 milyon 661 bin TL bonservis bedeli karşılığında alınan Umut Gündoğan'ın sonu da diğerlerinden farklı olmadı. Adana Demir ve Şanlıurfa'ya kiralanan oyuncu, değer yitiren bir başka isim oldu.

Bonservisine 400 bin Euro ödenen Veysel Sarı, transfer edildikten bir sene sonra aynı rakama Kasımpaşa'ya satıldı.

SADECE TELLES
İki sene önce alınan isimlerden sadece 6 milyon 150 bin Euro bonservis ödenerek alınan Alex Telles oldu. Sambacı 1.3 milyon Euro'ya kiralanırken, satın alma opsiyonu 8.5 milyon Euro. (Milliyet)