Samsung Galaxy Note serisinin yeni amiral gemisi Galaxy Note 5 satışa çıktığında 32GB ve 64GB hafıza olmak üzere iki seçeneği vardı. MicroSD desteği olmaması yüzünden de 128GB hafıza kullanıcılar tarafından aranır olmuştu.
Samsung, müşterilerinin isteğini daha fazla geri çeviremedi. Firma, Güney Kore'de Galaxy Note 5 Winter Edition olarak 128GB modeli kış aylarına özel piyasaya sürdü. Model, Güney Kore'nin en büyük iki operatörü SK Telecom ve KT tarafından satılacak. Fiyat olarak da tahmini 846$ belirlenmiş. Yeni versiyon gümüş titanyum ve altın platin renk seçeneklerini içerecek.


Özellikler aynı olacak
Hafıza artırımı dışında model donanımsal olarak ekstra bir özellik getirmiyor. 5.7 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, 4GB LPDDR4 RAM, Exynos 7420 yonga seti, 8 çekirdekli Mali-T760 grafik birimi, 16MP çözünürlükte OIS destekli arka kamera, 3000mAh gücünde batarya, Home butonuna entegre parmak izi okuyucu, 7.6mm kalınlık şeklindeki özellikleri gene bünyesinde barındırıyor.


128GB kapasite, şu anda sadece Güney Kore'de satılacak. Dünyada ise ne zaman satışa çıkacağı hakkında kesin bir bilgi yok.

Silikonvadisi.tv