Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yakın zamanda çıkarılan deprem tüzüğü kapsamında, inşaat işlerine hareket kazandırılmıştır. Yasa gereği 25 yılın üzerindeki binalar ve belediyelerden sağlam raporu alınamayan binalar kentsel dönüşüme konu olacaktır.

Bu neden iledir ki, İstanbul gibi deprem riski yüksek olan büyük şehirler başta olmak üzere kentsel dönüşüm faaliyetleri boy göstermektedir. Bunun yanı sıra, AVM, otel ve yaşam standartlarını yükselten residans inşaatları da fazlası ile devam etmektedir.

Yapılan inşaatların kaliteli, depreme dayanıklı olması her inşaat firmasının isteği ve dikkat ettiği bir şeydir. Çünkü, yaplan inşaatlar bir sürü can sorumluluğu taşımaktadır. İnşaat iskelesi ve kalıp sistemleri için kaliteli firmalar arasında olan Çelik İskele, inşaat firmalarının aradığı çözüm ortağıdır.

İnşaat iskelesi, cephe ve kalıp sistemleri ve bunların ekipmanları konusunda dünya standartlarında üretim yapmakta olan firmanın ürün skalası çok geniştir. Firmanın ürün gruplarını sınıflandırmak gerekir ise, cephe iskelet sistemleri, perde ve kolon kalıpları, döşeme iskele sistemleridir.

Çelik iskele sistemi, TSE kalitelerini taşımaktadır. İş güvenliği dikkate alınarak, kolay kurulabilen ve taşıma kapasitesi güçlü bir yapı olacak şekilde tasarlanmıştır. TSE standartlarına uygun olarak üretildiği için, botu kalınlığı, iskelet sistemi kurulurken kullanılan boya ve ekipmanlara da dikkat edilmektedir. Çelik iskele sistemi içindeki kapaklı platformlar ile katlar arasında geçiş emniyeti sağlanmıştır.

Bunun dışında H tipi iskele de firmanın ürettiği ürünler arasındadır. Her türlü, dış cephe sıvama ve boyama işlemlerinde kullanılır. Diğer iskele sistemleri ise flanşlı, mobil, H tipi merdivenli iskelelerdir.

İnşaat iskelesi üretimi sağlayan firmanın sahip olduğu bir sürü sertifika bulunmaktadır. Örneğin, ISO 9001, OHSAS 18001, vb. Firmanın bu belgelere sahip olması, ürünlerinin ve sağladığı hizmetin kalitesinin de birer göstergesidir adeta. Tabi, bunun yanı sıra firmanın çalıştığı firmalar da yüksek müşteri kalitesi sağladığını da kanıtlamaktadır.

Çalıştığı bazı firmalardan örnek vermek gerekir ise, Tekfen, Altınsoy, Çolakoğlu, Beta İnşaat'tır. İnşaat gibi zor bir sektörüde, size profesyonel çözümler sunan bir iş ortağınızın olmasını isterseniz firmanın celikiskele.com.tr adlı internet sitesinden iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.