Satışa sunduğu otomobiller kadar geliştirdiği otonom teknolojiler ile de anılan Volvo, üst düzey yeni aracını tanıttı. S90 adıyla anılan yeni model, özellikle BMW ve Mercedes-Benz gibi markaların çıkardığı üst modeller ile yarışabilecek düzeyde. Zira teknolojiyi her daim kullanan Volvo, bir yandan da kaliteyi arttırmayı ihmal etmiyor.


Açıklanan bilgilere göre Volvo S90, üç farklı motor seçeneği ile gelecek. Bunlardan ilki, 240 beygir gücüne sahip 2 litre hacimli T5, diğeri 302 beygirlik T6 ve son olarak bünyesinde elektrikli hibrit motor da taşıyan 400 beygir gücündeki T8. Yarı otonom özellikleri ile donatılacak olan S90, şerit takip sistemi, otomatik hız ayarlama ve diğer özellikleri de destekleyecek.


Güvenlik seviyesini hiçbir zaman ihmal etmeyen Volvo, S90'da hem gece hem de gündüz vakitlerinde çalışabilen üstün tanıma sistemini kullanıma sokuyor. Bu sayede binek hayvanlarının tümü, güneş fark etmeksizin algılanabilecek ve sürücünün uyarılması sağlanacak. Sürücünün etkisiz kaldığı noktada ise otomatik fren devreye girecek.


En az dış görünümü kadar iç görünümü de bir hayli hoş alan S90'da büyük ekranlı dokunmatik bir düzenek yerini almış vaziyette. Bu sistem üzerinden bulut depolama kullanabilecek ve çeşitli servislere ulaşmak çok daha kolay olacak.


Yakında daha fazla ayrıntının paylaşılmasını beklediğimiz Volvo S90'ın tanıtım videosu ise şu şekilde;

scriptaccess" value="always">youtube.com/v/uHPC6KaB344">

Ahmet KÜÇÜKSAKAL - Silikonvadisi.tv