Windows Görünümlü Linux Dağıtımı MakuluLinux Aero ile Yabancılık Çekmeyeceksiniz

Haberin kaynağında böyle bir iç başlık yok. Ben de Windows bağımlılarına sıradan gelebilecek bu iç başlığı, Linux kullanıcılarının anlayacağı gibi hınzırlık olarak ekledim.

Kullanmayın Windows falan arkadaşlar, bu öykünmüş görünüm olayından da hazetmedim ama sonuçta Linux kullanımına aracılık edebilir diye paylaşma gereği duydum.

Varsayılan olarak yüklenmiş multimedya codecleri, aygıt sürücüleri ve günlük kullanım için yazılımları içeren Debian GNU/Linux testing tabanlı; pürüzsüz, akıcı ve kararlı kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlayan MakuluLinux'un 10 sürümünün Aero versiyonu, Jacque Montague Raymer tarafından duyuruldu.Bu sürümün duyurulmasıyla 10 serisine başlandığını ifade eden Raymer; sistemin eski Windows kullanıcılarını evinde hissettirmek için tasarlanmış bir tema ile geldiğini söyledi. 3.19.xx Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistemin Cinnamon 2.6.x masaüstü ortamıyla kullanıma sunmulduğunu söyleyen Raymer; MakuluLinux'un 357 dilde ön yüklü olarak geldiğini, pek çok sürücüye destek verildiğini ifade etti.
MakuluLinux 10 Aero hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.
MakuluLinux 10 Aero edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.
Kaynak: Getgnu.org