İstanbul Modern'de geleceğe dönüyoruz..

Robert Zemeckis'in yönetmenliği ve Steven Spielberg'ün yapımcılığında ilk kez 1985 yılında vizyona giren ve tüm dünyada sayısız hayranı bulunan Geleceğe Dönüş, geçtiğimiz ay 21 Ekim 2015 tarihinde çeşitli kutlamalarla anılmıştı.
Filmin bu kadar hayranının bulunması da tabii ki ister istemez bazı araştırmaların yapılmasına yol açıyor tabii ki. Bunlardan biri de bugün İstanbul Modern'de gösterilecek olan Back in Time adlı belgesel.

Back in Time, Geleceğe Dönüş serisinin modern ve popüler kültürler üzerindeki etkilerini araştırma amacı taşıyor. Bu amaçla yola çıkan ekibin elinden çıkan projeye ise saygı duymamak elde değil.
Ülkemizde yalnızca yarın düzenlenecek olan gösterimle sinema perdesinde izleme fırsatı bulabileceğiniz Back in Time'ı kaçırmamayı düşünenler için hemen hatırlatalım; biletler yalnızca 9 TL!


Son olarak etkinliğe katılanların, Berkay Dağlar isimli bir tasarımcının Parkinson hastalarına yardım amacıyla kurulan J. Fox Vakfı tarafından düzenlenen açık artırmada satışa sunacağı özel tasarım posterlerden satın alabileceklerini de hatırlatalım. Posterlerin fiyatları biraz tuzlu ve 100$'dan açık artırma yoluyla satılıyor.

Posteri de aşağıya bırakalım ve etkinliğin tüm detaylarına da buradan ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.

Murat Sağlam - İGN