Yeni nesil konsollar içerisinde hali hazırda güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkan PS4, anlaşılan Sony'i tatmin etmiyor... Xbox One ile amansız bir rekabetin içerisinde olan PlayStation 4, kimileri için oldukça...


Yeni nesil konsollar içerisinde hali hazırda güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkan PS4, anlaşılan Sony'i tatmin etmiyor... Xbox One ile amansız bir rekabetin içerisinde olan PlayStation 4, kimileri için oldukça iyi birer oyun konsolu olsa da kimi kullanıcılar açısından yetersiz olarak görülmekte. Keza aynı durum Xbox One için de geçerli. Hatta bu durum nedeniyle şu anki 'yeni nesilin' öncekilere göre çok daha kısa süreceği dahi düşünülüyor. Ancak kısa bir süre önce ise konuyla ilgili Sony'den çarpıcı bir açıklama geldi. Verdiği bir söyleşide konsol gücüne değinen Sony Computer Entertainment sözcülerinden Masayasu Ito, firmanın belki de çok daha güçlü bir PS4 modeli ile karşımıza çıkabileceğini söyledi.


Elbette kesin bir durum yok fakat ihtimalleri de göz ardı etmemeliyiz. Çok güçlü bir model olabileceği iddiasına değinen Ito, şimdilik Sony'nin bu tarz bir planı olmadığını söylese de önemli bir iddianın ortaya çıkmasına yol açtı. Sunacağı performans ile üst düzey bir cihaz olması beklenen bu güçlü PS4 modeli, nasıl bir teknik mimaride olur, bilinmiyor. Eğer konuyla ilgili yeni bir bilgi gelirse haber etmiş olacağız, bizi takip etmeye devam edin.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/sony-daha...oloji-2139159/