Ankara Barış Mitingi'nde Katliam: En az 20 ölü ve yaralılar var - Sayfa 2

Konu: Ankara Barış Mitingi'nde Katliam: En az 20 ölü ve yaralılar var

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #11
  Üyelik tarihi
  03/10/2014
  Mesajlar
  3.548
  Ettiği Teşekkür
  114
  82 mesaja 90 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  1 (100%)
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı!

  Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, gazeteci grubuyla birlikte izlemek için gittiği miting öncesinde dehşet anlarına tanık oldu. Bildirici ve diğer gazetecilerin 20 metre yakınında meydana gelen iki patlama, onlarca insanın ölümünü ve yaralanmasına neden oldu.  Faruk Bildirici, dehşet anlarının en yakın tanığı olarak, üzüntü ve acıyla yaşadıklarını şöyle anlattı:
  "Sabah saat 10.00 civarında Sıhhiye'de yapılacak Emek Barış ve Demokrasi mitingi öncesinde Ankara Garı'nın önünde Türkiye'nin her yerinden gelen kortejlerin hazırlıkları yapılıyordu. Herkes pankartlarını hazırlıyor, yürüyüş düzenini alıyordu. Ortada polis yoktu. İki trafik polisi aracı garın önündeki iki noktada bekliyordu. Alana gelirken arama yapılmadı. Önlem için polis de yoktu.

  İKİ PATLAMA ARDARDA
  Saat 10'u geçerken, garın önündeki yolda iki patlama oldu. İlk patlamadan 10-15 saniye sonra ikinci patlama oldu. Ben, garın önünde taksi durağının oradaydım. Gazeteci arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Birinci patlamada ne olduğunu algılayamadan, ikinci patlama oldu. İnsanlar bağırmaya, kaçışmaya ve yere yatmaya başladı. Biz de yere yattık ve çevremizdekilere ‘yere yatmalarını sakin olmalarını’ anlatmaya çalıştık.


  HARAKETSİZ İNSAN BEDENLERİ
  Ayağa kalkıp etrafımıza baktığımızda gar kapısının önünü kadar gelen insan bedeni parçaları gördüm. Herkes birbirine yardım etmeye çalışıyordu. Garın önündeki trafik ışıklarının olduğu, büyük olasılıkla patlamanın gerçekleştiği yere doğru gittiğimizde çok sayıda insanın hareketsiz yattığını gördüm.


  ÇIĞLIKLAR VE YARDIM SESLERİ
  Patlama iki trafik ışığının arasında insanların yoğun olarak olduğu bölgede gerçekleşmişti. Trafik ışıklarının olduğu yerde çok sayıda yaralı insan vardı. Bir kısmı tamamen hareketsiz yatıyordu. İnsanlar bir yandan çığlıklar atıyor, bir yandan yardım talep ediyor, biri yandan yaralılara yardım etmeye çalışıyordu. Bir kısmı ise tepkilerini dile getiriyordu.


  İNSAN PARÇALARI
  İnsanlar ne yapacağı bilmez halde, olayın şoku ile sağa sola gitmeye çalışıyor. Polise ve ambulansa ulaşmaya çalışıyorlardı. Sol taraftaki trafik ışığının olduğu yerdeki görüntüler çok kötüydü. Çok sayıda insan vücudu parçası, kollar ve bacaklar vardı. İnsanlar birbirinin üzerinde yığın halindeydi. Bir adam dehşet içinde ayağından ve vücudunun değişik yerlerinden yaralanmış kız çocuğunu hastaneye yetiştirmeye çalışıyor, bir yardan yardım istiyor, biri yandan da bağırıyordu.
  DEMOKRASİ VE BARIŞ İÇİN ORDAYDILAR
  Yaralılara yardım etmek isteyenler ne yapacaklarını bilmez haldeydiler. Etrafta dolaştım. Cep telefonumla yaşanılanların fotoğrafını çektim. Ölenlerin bazılarının üzerlerini pankartlarla örtülmüştü. Bunlar yaşanırken, ortada polis yoktu. Bir grup genç trafik polislerin araçlarına saldırıp camlarını kırmak istedi. Birileri engelledi. Yaralıların bir kısmı camları kırılan trafik aracı ile en yakın hastaneye götürüldü. Patlamaya kadar telefonlar çalışıyordu. Patlamanın hemen ardından cep telefonları kesildi. Patlamadan yarım saat kadar sonra ambulanslar olay yerine gelmeye başladı. Ambulanslardan sonra da polisler ve TOMA'lar da geldi.


  TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN MİTİNG İÇİN GELDİLER

  7 Haziran seçimlerinden önce Diyarbakır'da patlama olmuştu. 1 Kasım için de Ankara'yı seçtikleri anlaşılıyor. Mitinge katılmak için toplanan insanlar, sabah Türkiye'nin her yerinden gelen otobüslerden indiler. Hipodrom'da Sinop'tan İzmir'den gelen otobüslerinden indiler. İnsanlar, neşe içinde, aileleri ve arkadaşlarıyla sohbet ederek miting için Gar'ın önüne geldiler. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin hedefi, bu insanların miting alanında haykıracakları demokrasi barış ve kardeşlikti. Onun yerini patlama sesi, çığlıklar ve ölümler aldı."

 2. #12
  Üyelik tarihi
  03/10/2014
  Mesajlar
  3.548
  Ettiği Teşekkür
  114
  82 mesaja 90 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  1 (100%)
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  Sağlık Bakanlığı: Olay yerine 56 ambulans sevk edilmiş olup kan ihtiyacı bulunmamaktadır

  Ankara'da meydana gelen ve ilk açıklamalara göre 30 kişinin hayatını kaybettiği ve 126 kişinin yaralandığı saldırı için Sağlık Bakanlığı, kan ihtiyacı olmadığını duyurdu.  Sağlık Bakanlığı, Ankara Tren Garı'nda yaşanan ve 30 kişinin hayatını kaybettiği patlama sonrasında olay yerine şu ana kadar 56 tam donanımlı ambulansın sevk edildiğini ve 10 ambulansın olay yerinde hazır bekletildiğini açıkladı. Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm taleplerin karşılanmakta olduğu ve kan ihtiyacının bulunmadığı belirtilen açıklama, şöyle: "Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sonrasında olay yerine şu ana kadar 56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiş olup, 10 ambulans olay yerinde hazır bekletilmektedir. Tüm olasılıklar göz önünde bulundurularak 1'i çok sedyeli olmak üzere 5 helikopter ambulansımız da hazırdır. Ankara merkezindeki bütün hastanelerde tüm branşlarda uzman doktorlarımız görevi başında olup, ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca, Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm talepler karşılanmakta olup, kan ihtiyacı bulunmamaktadır. Gelişmeler yakından takip edilmekte olup, lojistik ve insan kaynağı anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır" (Ankara, DHA)

 3. #13
  Üyelik tarihi
  03/10/2014
  Mesajlar
  3.548
  Ettiği Teşekkür
  114
  82 mesaja 90 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  1 (100%)
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  TTB'den doktor çağrısı

  Türk Tabipler Birliği Başkanı Bayazıt İlhan, patlamada yaralılar olduğunu belirterek bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı.  Türk Tabipler Birliği Başkanı Bayazıt İlhan patlamanın gerçekleştiği Ankara Garı’na yakın hastanelerde bulunan hekimleri yaralılar için hastanelere çağırdı. ‘Emek, Barış ve Demokrasi’ mitinginin organizatörlerinden TTB Başkanı Beyazıt İlhan patlamada yaralılar olduğunu belirterek bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı.

  SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ
  İlhan sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile de telefonla görüştüğünü belirterek durum hakkında kendisine bilgi verdiğini söyledi.


  İLK MÜDAHALEYİ ÖĞRENCİLER YAPTI
  Patlamanın TTB binasına yakın yerde gerçekleştiğini belirten İlhan bu sayede hekim arkadaşlarının ve tıp öğrencilerinin yaralılara ilk müdahaleleri yaptığını ifade etti. Beyazıt İlhan TTB genel merkezine giderek bir kriz masası oluşturacaklarını da ifade etti.

  Radikal

 4. #14
  Üyelik tarihi
  11/01/2014
  Mesajlar
  2.029
  Ettiği Teşekkür
  85
  71 mesaja 91 teşekkür aldı
  Geribildirim Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  2

  Standart

  Alıntı WeBMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ey troller, gerçekten çok rezilsiniz. Amma da aceleniz var yaw!

  Bu memleketin en ilerici, aydın kesimi: Kamu emekçileri katledildi. Hani her gittiğinde seni tedavi eden doktorlar, çocuğunu hergün emanet ettiğin, dahası seni yetiştiren öğretmenler, işyerindeki çalışma arkadaşların ve varsa üniversitede okuyan çocuğunun arkadaşları, hocalarıdır katledilen.

  Bu kadar rezilce davranmayın, bu kadar piyon olmayın artık. Memleketi lağım çukuruna çevirmeyin, yeter arkadaş. Ne partizanlıktır böyle. Bir araştırılsın, saldırganlar bulunsun bakalım...

  İnsanlar ölmüş, ölen insanları suçlu çıkarmak için canla başla çalışıyorsun, anlamıyorum. Yahu arkadaşım anladık sığırsın, bari sus, insanlar bi acısını / öfkesini yaşasın, bi sus.  Böyle bir lokasyonda hiç çekinmeden, rahatça bomba patlatılıyor, patlanılan bölgeye anında gaz atılıp, toma su sıkıyor güzelce temizlendikten sonra olay yeri inceleme ve 5 savcı geliyor.

  İnsanların meydana inmesinden korkuyorlar, barıştan korkuyorlar.

  Meydanlar onlara kalsın, mafya liderleri şov yapsın; "oluk oluk kan aksın" desin istiyorlar. Şehit cenazelerinde şov yapmak istiyorlar. Sadece kendi sesleri çıksın, kaostan korku devşirmek istiyorlar.

  Korku değil öfke doğuruyorlar. Bunların kaydı var, bugün değil 10 yıl sonra da olsa tek tek hesap verecekler.

  Burada kendileri patlatmıştır diyenler de kendi ayıplarıyla yaşayacaklar.
  Olay bu kadar net. Gerçekten de dün "Pazar günü ateşkes çağrısı yapabiliriz" diye haberleri okumuştuk. Ne zaman böyle şeyler konuşulsa sansasyonel ölümler meydana geliyor. Başkentin göbeğinde, böyle bir konumda böyle bir katliamı hiç kimse izah edemez.

  Bugün görev ve sorumluluklarını yerine getirip olayı aydınlığa çıkarmak için tüm görevlendirmeleri yapıp, akabinde istifa etmelidir geçici hükümet. Zaten çalışmayan bir hükümeti istemiyoruz arkadaş. Acilen, tüm partilerden eşit sayıda temsilcilerin bulunduğu yeni bir geçici hükümet kurulmalı ve olayların seyri, devlet yönetimi şeffaf, tarafsız olarak yürütülmelidir.

 5. deniz üyemize teşekkür edenler:
  WeBMasteR (10 10 2015)

 6. #15
  Ziyaretçi Misafir

  Standart

  Az önce bakan açıkladı. Ölü sayısı 86
  Yaralı sayısı: 186

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya
My Blog