Oto kurtarıcı ve araba çekme hizmeti almanızın birçok konuda sizlere yararı olacaktır. Bunlardan biri aracınızın en kısa sürede alınarak anlaşmalı olduğunuz servise götürülüyor olmasıdır. Ayrıca ücretsiz konaklama ve ambulans hizmetleri de yol yardım firmalarının sunmuş oldukları olanakların arasında yer almaktadır. İnsan gücünün yeterli olmadığı yükleme ve indirme işlemlerinde forklift kiralama firmaları devreye giriyor. Sizde kiralık forklift ile zamandan tasarruf sağlayarak güvenli bir şekilde işlerinizi yapabilirsiniz. Üstelik sunulan özeliklerin arasına son olarak yat taşıma ve tekne taşıma hizmetleri de eklenmiştir.

Araç yardım sunan firmalarda bulunan oto kurtarıcı ve oto çekici araçları bazı gruplara ayrılmıştır. Küçük araçların yanı sıra kamyonet tipli araçlar için de tasarlanmış olan çekiciler bulunmaktadır. Bu yüzden yol yardım sırasında sizden aracınız ile ilgili genel özellikler istenecektir. Böylelikle duruma en uygun olan kurtarıcının ya da çekicinin gönderilmesi sağlanır. Forklift kiralama da kiralık forlift araçlarını adreslere gönderirken çekicilerden yardım alınabiliyor. Forklift ağır bir araç olmasından dolayı çekicilerin kasa kısmında taşınmaktadır. Çekici araçlarının diğer bir özelliği ise yat taşıma ve tekne taşıma gücü olmasıdır.

Oto kurtarıcı genel olarak küçük araçlar için gönderilebiliyor. Bunun nedeni de 6 tona kadar olan araçları kaldırabiliyor olmasıdır. Bu durum oto çekici araçlarında 25 tona çıkabiliyor. Yol yardım firmaları bu sayede kamyonet ve 30 kişilik otobüsü olan kişilere de hizmet sunmaktadır. Aracınızın özelliğine en uygun olan araçlar gönderilerek bulunduğunuz yerden alınmanız sağlanır. Forklift kiralama ise farklı olarak adrese teslim işlemini yapmaktadır. Belirtmiş olduğunuz adrese en kısa süre içinde kiralık forklift gönderilecektir. Denizde aracı bulunanlar için yat taşıma ve tekne taşıma hizmetleri de araç yardımı sunan firmalar da bulunmaktadır.