Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Blog Başlıkları
    5

Standart Kalıcı SEO Nasıl Yapılır ?

Google'da web sitenizin ön sıralarda kalmasını istiyorsunuz. İstikrarlı çalışmalarla bunu yapmak mümkün olabilir. Ama garantisi yoktur.

Web sitenizin Google Arama Sonuçlarında hedeflediğiniz kelimede sürekli olarak ön sıralarda yer almasını istiyorsunuz değil mi? İşte sırlarını sizinle paylaşıyoruz. Kalıcı seo teknikleri hakkında full anlatım.

Web Sitenin Google Arama Sonuçlarında Kalıcı Olması

Bu biz işleme kalıcı seo diyoruz. Yapmak zor değildir. Zaman, sabır ve emek ister. Emek vermekte kolay iş değildir. Teknik olarak imkansız hiçbirşey yoktur. Önemli olan azimle istemek ve tutkuyla çalışmaktır. Web siteniz iyi şekilde insanlara hitap edebiliyor, kullanımı kolay ve Google kurallarına uyuyorsa bu site potansiyel olarak Google sıralamasında iyi bir yerde yer alabilir. Hala yer almadı diyorsunuz hatta ilk 500 sonuç içerisinde web sitemi hedef arama kelimesinde göremiyorum. Neden? sorusunu soran binlerce web site sahibi, webmaster ve seo uzmanı dahi gördüm. Nedeni şudur: Sizin bakış açınızdan müşteri ve Google'ın bakış açısı aynı değildir. Google bakış açısı müşterinin bakış açısına çok yakındır.Google Algoritmasında milyonlarca site var. Hepsini tek tek inceliyor. Kullanıcılar hangi siteye özen gösteriyor? Neden kullanıcılar sevilen bu siteden vazgeçmiyor? Bir gün içerisinde yemeğini dahi o sitede gezerek bilgisayar başında kalan insanlar var. Bunun sırrı nedir?

Sosyal medyada bu sitelerin paylaşımları yüzbinlerce beğeni alıyor ve paylaşılıyor. İnsanlar artık web siteyi özümsemiş. Sizinde böyle bir siteniz olabilir nasıl mı? Kalıcı seo teknikleri hakkında bilgi vermemizin amacıda budur.

Web Sitenin Olduğu (Doğru Sektöre, Doğru Tasarım ve Kolay Kullanım, Mobil Uyum)

Kalıcı seo'nun en önemli etken parçası web sitedir. Web sitenin iç uyumu çok önemlidir. Kullanıcıya hitap eden web siteyi oluşturmak önemlidir. Örnek olarak: Ben her sitede zaman geçirmem. Sektörümde bulunan ve önemli bilgi, haberlerin bulunduğu, gözüme hitap eden önemli sitelerde dolaşırım. İşim bittimi çıkarım. Neden mi? Her anlamda ihtiyaçlarıma cevap vermiyor.

Haber Siteleri: Her haber sitesini okumam. Tarafsız olan haber sitelerine girmeye özen gösterir, olaylara objektif açıdan bakmayı tercih ederim. Resim kalitesi, video gibi özelliklerinede dikkat ederim. Özellikle heran güncel bilgi verecek. Güncel içerik hakkında ilerleyen yazı aşamalarında bilgi vereceğim.

Video ve Film Siteleri: Youtube video siteleri konusunda vazgeçilmezim çünkü hemen hemen her aradığımı bulabiliyorum. Son çıkan müzikleri kolayca dinleyebiliyorum. Aynı zamanda Türkiye ve Dünya'da en çok takip edilen, konuşulan ve tercih edilen video sitesidir. Video lisanslarınada özen göstermesi onu ayrı kılıyor.
    Google'ın sahip olduğu video sitesidir. Film sitelerinde full video izlemeye özen gösteririm. Saçma sapan reklam veren sitelerden hemen çıkarım. Reklamları istemesende tıklamaya zorlarlar. Hemen çıkarım web siteden. Kaliteli, hızlı yüklenen sitelerde film izlemeye özen gösteririm.

Sağlık Siteleri: Çocuğumuzun rahatsızlandığı zaman neden hasta olduğu veya bilgi amaçlı bu tip web sitelere girerim. İnsanlar tarafından ne kadar tercih ediliyor? Doğru bilgi veriyormu? Ona önem veririm. Sağlık ciddi konudur. Resimlerden öte o konuda uzmanlığı öne çıkar.

Eğitim Siteleri: Kolay anlayabileceğim, özgün araştırmalar yapıp bilgi veren web siteleri tercih ederim. Eğitimde önemli olan insanların anlayabileceği bilgilerin, kolay sunum şeklidir. Özellikle video ile anlatım çok önemlidir. Video kalitesi ve resimli anlatımlar çok önemlidir.

Alışveriş Siteleri: Kolay kullanımı ve üyelik haklarımı koruyan bilindik sitelerden alışveriş yaparım. Müşteri hizmetleri en önemli konudur. SSL şifre güvenliği en önemli konudur. Kredi kart şifremizi girdiğimizde başkaları, kart numaramı, kişisel bilgilerimi çalabilir. Adıma alışveriş yapabilirler. O nedenle güvenlik çok önemli. Hızlı olması, kategorileri, resim kaliteleri, ürün yorumları önemlidir.

Kalıcı seo siteleri'nin listesi bitmez, tükenmez. Yukarıdaki konuları ortak özellik ve sektöre göre nasıl olmalı konusunda bilgilendirmek için yazdım.
    Kullanıcı bizim hedef noktamızdır. Kullanıcıya odaklanacağız. Sektörümüz ne olursa olsun. Kullanıcı bize para kazandırır. Müşterilerimiz web sitemizde dolaşmayı seviyorsa, Google da bizi seviyordu. Teknik kriterleri seo açısından düşük okadar çok site gördüm ki ama Google'da hep 1. sırada veya 2. sırada bu işin sırrı nedir? Sorusunu yıllar önce kendime sordum. İnsanlar bu sitelerde zaman geçiriyordu. Kalıcı seo'nun sırrı insanmış onu yıllar önce fark ettim.

Web Sitenin Güncel ve Özgün Olması En Önemli Kalıcı SEO Tekniğidir.

Web sitenizin site içi seo teknikleri arasında yer alan güncel olmak ve özgün olmaktır. Tasarım özgünlüğünden tüm kriterleriniz kendinize özgü olsun. Şahsen: Bir girdiğimde bir daha aynı konu içerik varsa sıkılır çıkarım. Tabii eher site için geçerlimidir? Hayır bazı siteler vardır ki bilgi arşivi çok büyüktür. Araştır, araştır yıllarını alabilir site içerisinde gezmek. Sektörünüzün ihtiyaçlarını belirlemek işte budur. Tabii okadar büyük site içinde güncel konular içinde bilgiler her an yazılıyordur. Dünya gelişiyor dahada gelişiyor yıl 2015 bilginin ne kadar önemli olduğunun farkındasınız değil mi? İnsanlar bizden bunu bekliyor sektörümüzü iyice çözmemiz gerekir. Sürekli kendimizi geliştirdiğimiz gibi web sitemizide geliştirmek zorundayız. Özgün olmalıyız çünkü biz farklıyız. Bunu vurgulayacağız öyle bir vurgulayacağız ki! Kullanıcı bizden vazgeçmesin, Google da vazgeçmesin. "Biz vazgeçilmeziz Bizden vazgeçenler kaybetmeye mahkumdur" düşüncesini oluşturun.

Kaliteli Resimler ve Videolar İnsanların Web Sitede Zaman Geçirmesi İçin Etmendir.

Kaliteli resimlerle anlatım sunan web siteden kim vazgeçer ki! Tabii her sektör için geçerli mi? Gerçerli amasıda var. Bilginin önemli olduğu web sitelerde resimlerin kalitesine pek bakılmaz aması şudur ki! Bizim rakiplerimiz var. Onlardan farklı olmalıyız. O neden kaliteli resim ve videolar rekabet konusunda bu sektör için önem taşır. Kalıcı seo için kaliteli resim ve videoları tercih edin.

Web Sitenin Hızı

Web sitenin site içi seo açısından önem teşkil eden başka bir konusudur web site hızı. Kullanıcı etki, tepki süresine önem verir. Bir linke tıkladığında açılmıyorsa web siteden bu kullanıcı çıkar, siteyi terk eder. Zaman kıymetlidir. Kimse zamanını geç açılan bir site için harcamaz. Kalıcı seo için önem taşır.

Mükemmel Bir Siteniz Olabilir, İnsanların Bu Siteden Haberi Yoksa Ne İşe Yarar ki!

Web sitenizi tamamen kullanıcı odaklı oluşturdunuz, güncel içerik, özgünlük tam, site hızınız mükemmel ama insanların haberi yoksa ne işe yarar ki! Bizi bekleyen dış dünyada binler, milyonlar veya milyar belkide hazır duruyor. Onların web sitemizden haberi olmasının hakkı yok mu? Elbette var. Hadi dış dünyaya açılmanın tam zamanı! Sosyal medya, sosyal imleme siteleri, forumlar, bloglar bizi bekliyor. Hadi açılalım dış dünyaya herkes bizim kim olduğumuzu öğrensin. Bilgilerimizi özümsesin. Bizden vazgeçemesin.

Sosyal Medya'da reklamlar oluşturun: Facebook, Twitter. Gruplar kurun Facebook'ta, kaliteli resimler paylaşın bizi duysunlar artık diyoruz.
    Forumlarda Sitemiz tavan yapsın. Bilgilerimizi paylaşalım insanların bize ulaşması en doğal hakları artık biz forumlarda tartışılacak düzeyde büyük bir siteyiz.
    Bloglarda yazılarımızı insanlar paylaşsın. Onlar imdat bize bilgi lazım. Seni bekliyoruz diyor. Web sitenizi özlediler. Hadi insanlar adeta seni bekliyor. Uyan web site, webmaster.
    Sosyal imlemede günün rekor beğenisi senin sitenin hakkı çünkü biz Google'da kalıcı olmak istiyoruz. Sayfalarımız, ana domainimiz liste başından inmesin.

Daha yazılacak çok şey var ama insanların sıkılmaması adına kısa bir makale oldu. İlgi gösterenlere teşekkür ederiz.

Kaynak : https://seorest.net/kalici-seo-nasil-yapilir.htm

Blog Başlıkları
    3

Resimlerle metinler birbirine girer, resimlerinizde örnekteki gibi kocaman ve saydamlaştırılmamış logolar olursa, yazılarınızı kimse okumaz. Hocanın yap dediğini yap da yaptığını yapma sakın.

Bilgilendirici olmuş teşekkürler

Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)