Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Podolski ve Carole Galatasaray'da!

Podolski ve Carole Galatasaray'da!

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild, Lukas Podolski'nin Galatasaray' ile 3 yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu.

Galatasaray'ın uzun süredir ilgilendiği Lukas Podolski konusunda beklenen haber Almanya'dan geldi. Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild, Galatasaray'ın Lukas Podolski ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu.

Habere göre Galatasaray, Alman golcü için Arsenal'e 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

Oyuncunun menajeri Nassim Touihri, Bild'e yaptığı açıklamada, "Wenger ile çok iyi diyaloğumuz oldu. Lukas'ın kalmasını istiyordu. Ama ilk 11 garantisi veremiyordu oturup konuştuk ve anlaştık" dedi.

EURO2016 İÇİN GALATASARAY'I SEÇTİ
    Podolski'nin Galatasaray'ı seçmesiyle ilgili olarak ise Nassim Touihri, "Galatasaray, şampiyonlar ligi'nde oynayacak. Podolski'nin EURO 2016'ya gitmesi için çok önemliydi. Galatasaray 3. defa Podolski'yi istedi ve bu transferde çok istekli davrandılar. Gösterdikleri ilgi ve güvenden dolayı bu tercihi yaptı. Zaten şu anda Türkiye'de ailesiyle birlikte tatilini yapıyor. Yeni bir maceraya hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

WENGER 'GALATASARAY'A GİT' DEDİ
    Bu arada Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'in de bu transferde önemli rol oynadığı öğrenildi. Fransız çalıştırıcının Galatasaray'dan gelen teklif sonrası kendisine fikrini soran Podolski'ye, "Zamanında Eboue de senin gibi bizden Galatasaray'a gitmek istemişti ve ben de başarılı olacağını düşündüğüm için izin vermiştin. Sen de Türkiye'de başarılı olacaksın, buna eminim" dediği öğrenildi.

LUKAS PODOLSKI KİMDİR?
    Doğum tarihi: 4 Haziran 1985
    Doğum yeri: Gliwice (Polonya)
    Boy: 1.82 metre
    Mevkii: Forvet, sol kanat
    Oynadığı takımlar: Köln, Bayern Münih, Arsenal, Inter

TROYES: CAROLE İÇİN GALATASARAY'LA ANLAŞTIK

Diğer taraftan Fransa 2. Ligi'nde şampiyon olan Troyes Kulübü'nün resmi internet sitesi ve hesabından yapılan açıklamada, defans oyuncusu Lionel Carole'nin transferi konusunda Galatasaray'la anlaşmaya varıldığı duyuruldu.

Fransız medyası, geçtiğimiz sezon 39 resmi maçta forma giyen Carole'nin bu transferden 4 yıl için 2.8 milyon Euro alacağını, Troyes Kulübü'ne ise 1.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeceğini yazdı.

Troyes Teknik Direktörü Jean-Marc Furlan'da Fransız basınına yaptığı açıklamada, "Her şey çok hızlı gelişti. Carloe'nin düşünceleri de İstanbul'a gittiğinde değişti" dedi.

LIONEL CAROLE KİMDİR?
    Doğum tarihi:
    12 Nisan 1991
    Doğum yeri: Martinique (Fransa)
    Boy: 1.82 metre
    Mevkii: Stoper, sol bek
    Oynadığı takımlar: Nantes, Benfica, Sedan, Troyes

Hürriyet

Blog Başlıkları
    3

Kesinleşmeden transfer haberi paylaşmak taraftarı değilim. Umarım hüsran olmaz...

Standart Podolski imzayı attı, çay içti!

Podolski imzayı attı, çay içti!

Galatasaray'ın flaş transferi Lukas Podolski, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 3+1 yıllık resmi sözleşmeye imza attı. Alman futbolcunun, kendisine ikram edilen çaya şeker atıp bir yudum içmesi dikkati çekerken, transferin maliyeti de Borsa'ya bildirildi.

Futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman'ın dün akşam Antalya'da son kez görüştüğü Lukas Podolski, bu sabah Tanman ile birlikte İstanbul 'a geldi. Sabiha Gökçek Havalimanı'nda çok sayıda taraftarın sevgi gösterileriyle karşılanan Alman futbolcu, daha sonra sağlık kontrolünden geçti. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde medyanın ve taraftarların yoğun ilgi gösterdiği imza törenine, Başkan Dursun Özbek ve Futbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman da yer aldı.

İmza töreninde konuşan Özbek, Podolski ile 3+1 yıllık sözleşme yapıldığını belirterek, "Podolski uzun zamandır takip ettiğimiz ve istediğimiz bir oyuncuydu" dedi.

"BÜTÜN GÜCÜMÜ VERECEĞİM"
    Tecrübeli futbolcu ise "Galatasaray , geçtiğimiz senelerde de bana teklif yaptı. Fakat bu sene daha yoğun bir ilgi oldu. Ailem de buraya gelmemi istedi. Bütün gücümü vereceğim. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olması bu transferde belirleyici rol olmadı. Taraftarların gösterdiği sevgi sonucunda kendimi çok huzurlu hissettim. Kariyerimde çok fazla kupa kazandım. Bunun içinde Dünya Kupası da var. Kazandığım kupalar karakterimi hiç değiştirmedi. Futbolda her zaman aç olmalısınız. Bu sadece maçta değil, antrenmanda da böyle olmalı. Wesley Sneijder ile büyük bir oyuncuyla oynayacağım için mutluyum. Bir dönem birlikte oynadığım Hamit Altıntop ve diğer takım arkadaşlarımla buluşacağım anı da heyecanla bekliyorum" ifadelerini kullandı.

"TARAFTARIN ÖZLEMİNİ GİDERDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ"
    Yönetici Cüneyt Tanman, "Podolski, 2011 yılında da Galatasaray'ın ilgi duyduğu bir oyuncuydu. O günden bugüne gelen bir özlem vardı. Taraftarın özlemini giderdiğimiz için mutluyuz. Podolski'nin inşallah çok ciddi katkıları olacak. İyi bir profesyonel ve karakterli oyuncu. Hamza hoca takıma çok büyük katkısı olacağını düşünüyor, ben de öyle düşünüyorum" şeklinde konuştu.

İMZA SONRASI ÇAY İÇTİ
    Lukas Podolski'ye, imza töreninde Türk çayı ikram edildi. Alman yıldız, Başkan Dursun Özbek'in isteği üzerine çaya şeker atıp bir yudum içti.

FLAŞ TRANSFERİN MALİYETİ
    Sarı-kırmızılı kulüp, Lukas Podolski transferinin maliyetini Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Alman yıldızın bonservisi için Arsenal Kulübü'ne 2.5 milyon Euro ödeyen Cimbom ayrıca, 2016-2017, 2017-2018 veya 2018-2019 sezonlarından herhangi birinde Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanırsa, bir kereye mahsus 500 bin Euro daha verecek. Podolski ise yıllık 3 milyon Euro garanti ve maçı başı 20 bin Euro kazanacak.

"Profesyonel futbolcu Lukas Josef Podolski ve kulübü Arsenal FC ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, oyuncunun eski kulübüne 2.500.000 EUR tutarında bonservis ücreti ödenecektir. Ayrıca, eski kulübüne 2016-2017, 2017-2018 veya 2018-2019 sezonlarından herhangi birinde Kulübümüz Şampiyonlar Ligine katılmaya hak kazanırsa bir kereye mahsus olmak üzere 500.000 EUR daha ödenecektir. Oyuncunun kendisiyle ise 3+1 futbol sezonu (son sezon opsiyonlu) için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

2015-2016 sezonu için : 3.000.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,
    2016-2017 sezonu için : 3.000.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,
    2017-2018 sezonu için : 3.000.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,
    2018-2019 seoznu için : 2.300.000 EUR sabit transfer ücreti ve 25.000 EUR maç başı ücreti (Opsiyon şartı futbolcunun 2017-2018 sezonunda 20'si ilk 11'de olmak üzere en az 30 resmi müsabakada fiilen oynaması halinde geçerlilik kazanacaktır)."

Radikal

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)