Galatasaray Liv Hospital'da başantrenör Ergin Ataman'ın takımda kalıp kalmayacağı bugün belli olacak.

Sadece Galatasaraylıların değil tüm basketbol camiasının merakla beklediği soru bugün cevabını bulacak...

Galatasaray Liv Hospital'ın başantrenörü Ergin Ataman'ın takımda kalıp kalmayacağı bugün yapılacak toplantı sonucunda belli olacak.

Sarı kırmızılı kulübün yeni başkanı Dursun Özbek ile basketbol şubesinden sorumlu yönetici Can Topsakal, Ataman ile bir araya gelecek. Toplantıdan çıkacak sonuca göre Ergin Ataman'ın takımda kalıp kalmayacağı netleşecek.

Öğle saatlerinde yapılacak toplantıda taraflar şartlarını masaya yatıracak ve hedeflerde uzlaşma sağlanırsa 'devam' kararı alınacak.

Hatırlacağı üzere Ergin Ataman, mali sıkıntılarla dolu sezonu sezonun ardından yaptığı açıklamada, "Galatasaray’da olmak bana büyük gurur verir ama düzgün bir yapı ve haklı bir rekabet istiyorum. Bu sezonki gibi olacaksa kalmak istemiyorum" diyerek, ayrılık sinyali vermişti.

Eğer Galatasaray yönetimi Ataman'ın istediği şekilde bir idari yapılanma ve bütçe vaadetmezse yollar ayrılacak.

Geçtiğimiz yıl basketbol şubesine bakan ancak Ergin Ataman ile yaşadığı sorun nedeniyle görevi bırakan Can Topsakal'ın yeniden bu şubeden sorumlu olarak atanmasının bu durumu nasıl etkileyeceği ise merak konusu...

Sezona iddialı bir kadroyla başlayan Galatasaray Liv Hospital, ilerleyen haftalarda mali sorunlar yüzünden Pietro Aradori, Nathan Jawai ve Ian Vougioukas gibi yıldız oyuncularını kaybetmişti.

(Hürriyet)