İzmir'de İnternet Projesi Başladı

Bugün, İzmir Fuarı'ında Yüksek Seçim Kurulu'nun, 7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimi'nde görevliler için düzenlediği seminere katılmıştım. Girişte WizmirNET afişini görünce önce özel bir internet firmasının reklamı sandım. Ama afişe göz atınca işin çok farklı olduğunu anladım.

Bu yazımızda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansının el birliği ile yapılan kablosuz internet projesinden bahsediyoruz. 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren farklı noktalarda aktif hale gelen proje ile siz de kablosuz internet keyfini yaşayın.

Telefonumla hemen Kablosuz ağları kontrol ettim ve WizmirNET bağlantısını görüp girdim. Bu ücretsiz hizmetten faydalanmak için Ad Soyad ve Telefon numarası ile kaydolmam gerektiğini gördüm ve kaydı gerçekleştirdim. Telefonuma SMS yolu ile 24 saat geçerli bir şifre geldi. Giriş alanında da telefon numaram ve bu şifreyi yazarak WizmirNET'e bağlandım. Gayet hızlı ve bir çok noktada bulunan açık internet hizmetini daha da yaygınlaştırmasını da bekleyerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederiz.

Sizler de telefon, tablet ya da PC üzerinden ücretsiz olarak yapmış olduğu internet hizmetlerinden yararlanmak için aşağıdaki noktalara ulaşmanız yeterli olacak.

1. Pasaport
  2. Gündoğdu Meydanı
  3. Kültürpark (fuar)
  4. Konak Meydanı
  5. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
  6. Tarihi Havagazı Fabrikası
  7. Buca Hasan Ağa Spor Kompleksi
  8. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi

Altyapısı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan "WizmirNET" kablosuz internet ağına bağlanan İzmirliler, akıllı telefon, tablet ve taşınabilir bilgisayarlarından açık alanda internet keyfini yaşayacak.

Şifre SMS ile geliyor
WizmirNET kablosuz ağına bağlanan kullanıcılar, kimlik doğrulama sayfasından kayıt olup cep telefonlarına gelen şifreyi girerek internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Bir kez alındıktan sonra 24 saat boyunca geçerli olan şifreyle 8 noktadan yayın yapan kablosuz istasyonlardan internete girilebilecek. WizmirNET, meydanlar dışında Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde kapalı alanlarda, Havagazı Fabrikası ve Aşık Veysel Rekreasyon alanında ise hem kapalı hem de açık alanlarda hizmet veriyor.

Kaynak: https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/14435/tr