Webmaster Sitesi, Google SEO, Bilişim ve Teknoloji Forumu - Güncel Blog Mesajları - Bloglar
View RSS Feed

Güncel Blog Mesajları

 1. Webmaster Forumumuzdaki Yöneticiler ve Görev Alanları

  tarafından 25 12 2015 tarihinde 19:04 itibariyle gönderildi.
  Webmaster forumumuzda görevli ve teknik ekibe dahil olan admin, süper mod, moderatör arkadaşların listesi ve görevli, yetenekli, ilgili oldukları alanlar:

  1- WeBMasteR: Kurucu admin. vBulletin, MyBB ve WordPress teknik destek ve webmaster bölümleri ile SEO konularında danışabileceğiniz kişi...

  2- erkolay: SEO ve webmaster bölümleri ile vBulletin, MyBB, WordPress, hosting ve sunucu sistemleri hakkında danışabileceğiniz adminimiz.

  3- AnkB: Linux, Sunucu, CPanel, Güvenlik konularında danışabileceğiniz gececi adminimiz. Sabahlara kadar sorabilirsiniz.

  4- deniz: Tüm bölümleri düzenleme, denetimle görevli yardımcı adminimiz.

  5- F.L.WRIGHT: Başta Bilim/Kültür/Sanat kategorisi ve Mühendislik konularında danışabileceğiniz süper moderatörümüz.

  6- Bolubeyi: SMF destek, Elektronik programlama, Arduino konularında danışabileceğiniz süper moderatörümüz.

  7 - Furkan Oymak: Tüm bölümlerin düzenlemesi ile sorumlu süper moderatörümüz.

  8- luktodora Tüm bölümlerin düzenlemesi ile sorumlu süper moderatörümüz.

  Yönetime giren veya istemeyiz ama yönetimden ayrılan arkadaşlar oldukça listede güncellemeler yaplacaktır.
 2. Webmaster Forumları Etkinlikleri; Yarışmalar, Hediyeler, Paralı Askerler

  tarafından 25 12 2015 tarihinde 02:12 itibariyle gönderildi.
  Webmaster Forumları Nasıl Ziyaretçi Çeker?

  Webmaster forumu açmak çok ilgi çekici gelebiliyor böyle forumların okuyucularına, üyelerine... Oysa tecrübelerim bu alanın artık dolduğunu ve webmaster forumlarının bırakın yeni üyeler çekmeyi, mevcut üyelerini tutabilmesinin bile büyük başarı olduğu gerçeğini vuruyor kafama. Bunu da Türkiye'de yapabilen 2-3 forum var. Diğerleri bunu başarabilmek için kampanyalar, etkinlikler düzenlemek zorunda kalıyor. Bize de iyi niyetli arkadaşlar böyle şeyler öneriyor...  Yok babam yok. Okuyucularımızın, üyelerimizin görseldeki gibi bilişim teknolojilerine temasını sağlamaktır amacımız. Bunu yapay unsurlara bağımlı halde oluşturmak istemiyoruz. Daha önce yönetime giren birkaç arkadaşın girişte belirttiğim gibi istekleri ve yaptığı çalışmalar oldu. Hiçbirine engel olmak istemedik. Ama biliyorduk ilgi çekmeyeceğini. Bir kere WM forumlara katılımların iki ana çıkara dayalı sebebi var. Birincisi e-ticaret yapmak için kalabalık webmaster forumlarına üye oluyoruz. E böyle düşünenler de haklı tabi ki: Amaçları doğrultusunda en yoğun ticari faaliyetin olduğu yere gidecekler. Kuytu yerlerde dükkan açılır mı?.. Bize de bu türden katılımcılar nadiren gelir tabi ki. Ne yapalım canları sağolsun.

  İkincisi; site sahiplerinin forumlarda site tanıtımı yapması amacıyla üye olup, bir iki tanıtım yapıp, kendi işine gücüne bakması şeklindedir. Amaç bu olunca da bu üyeler, bir dünya foruma katılır ve tanıtımlarını yapar, yoluna devam ederler. Bize bu türden üye katılımı biraz daha çoktur.

  Bunların dışında üye katılımı ise, ziyaretçilerin içeriğe erişiminin kısıtlanması gibi zorlamalarla da yapılabilir. Ki genelde çok uygulanır bu yöntem. Biz de içeriklerimizin çalınmasının ardından, en azından üye olanların çalmasını sağlamak için bazı önemli kodları misafirlere gizledik.

  Forumları ayakta tutan sadık üyeleridir. Çeşitli yerlerden katılım sağlayan 15-20 üyenin günde 2-3 konu-mesaj paylaşması bile gayet hızlı ilerleyen bir forum yaratır. Biz istedik ki böyle bir sadık kitlemiz olsun. Bakıyorum bu şekilde katılım sağlayan 3-5 kişiyiz ve hergün de müsait olamıyoruz. Ne yapalım, herkesin işi var gücü var. Hayat internetten ibaret değil. Herkese teşekkür ediyorum.

  Bize ne yapmak düşüyor bu durumda? Etkinlik, yarışma düzenlemek, ödül dağıtmak, parayla editörler tutmak mı?

  Yok yok! Bize düşen; sabırla yolumuza devam edip, özellikle arama motorlarında her içeriğin başarılı olmasını sağlamak, sunucumuzun istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlamak ve insanlara faydalı olmaya çalışmak: Görseldeki gibi isteklilerin siteleri için faydalı olacak ipuçları, arama motoru optimizasyonu, web tasarım ve bilişim teknolojileri gibi konulardaki temaslarına vesile olmak, aradıkları bilgileri sunmak...

  Başka bir yolumuz yok. Etkinliklerle, hediyelerle, para karşılığı gelecek üyelerin bu amaçlara faydası olmaz. İstemezük!..
 3. Webmaster Forumu - Sitemize Hoş Geldiniz.

  tarafından 25 12 2015 tarihinde 01:58 itibariyle gönderildi.
  Webmaster Sitesi, Google SEO, Bilişim ve Teknoloji Forumu'na Hoş Geldiniz

  Seo, backlink, Google, Yandex, Bing, Yahoo, Alexa arama motorları hakkında detaylı makaleler, ipuçları, arama motoru optimizasyonu, iç ve dış seo ile ilgili ipuçları, WordPress, Joomla vs. içerik yönetim sistemleri, vBulletin, MyBB, SMF vs. forum - portal sistemleri, eklentiler, temalar, internet, bilişim ve teknoloji gündemi, GNU/Linux, özgür yazılımlar, sosyal medya uygulamaları ve gelişmeler hakkında bilgiler, makaleler paylaşıp, katkı veren tüm üyelerimizle birlikte sitemizi ve takipçilerimizin sitelerini geliştirmek amacıyla açtığımız forumumuza hoş geldiniz.  Gördüğünüz gibi, sitemizi lisanslı vBulletin forum sistemi ile kurduk. vBulletin 3, 4 ve 5 sürümlerinin hepsini kullanma hakkına sahibiz. Deneyimlerimiz ışığında en stabil olan sürüm vBulletin 4 olduğu için sitemizi de vBulletin 4 ile kurduk. Ancak üyelerimize farklı bir deneyim yaşatmak için Türkiye'de pek kullanılmayan Publishing Suite paketini tercih ettik. Bu sayede daha iyi Makale ve Blog yazarlığı deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Makale sayfamız: http://webmaster.bbs.tr/content.php
  Bloglar: http://webmaster.bbs.tr/blog.php


  Sitemizdeki forum ve yukarıdaki iki doğal özelliği de keyifle kulanabilirsiniz.

  Ayrıca, sitelerinizin detaylı PageRank analizini yapabileceğiniz ve başka sitelerin de PR değerlerinin gerçek olup olmadığını öğrenmek için PR Sorgulama sayfamızı kullanabilirsiniz: http://webmaster.bbs.tr/pagerank/index.php

  Yine elimizden geldiğince sağlıklı çalışan webmaster araçları da eklenecektir.

  Herkese iyi forumlar. Katılım ve ilgi gösteren herkese teşekkürler.
 4. Bir haber kaynağı olarak sosyal medya

  tarafından 09 09 2015 tarihinde 13:45 itibariyle gönderildi.
  Şimdilerde medyayı ikiye ayırmak moda oldu. Diğer ayrımları bir kenara bırakacak olursak, geleneksel medya ve dijital medya ayrımı yaklaşık 10 yıldır tartışılmaya devam ediyor.  Geleneksel medya olarak isimlendirilen gazete, radyo ve televizyonlar, bir araya dijital medyadaki rakipleri olan internet siteleri ile mücadele etmeye çalışıyordu. Son birkaç yıl içerisinde ise yepyeni ve çok daha dişli bir rakip geldi. Sosyal ağlar kısa zamanda kişilerin birbirleri ile iletişim kanallarından çok, haber ve içerik paylaşım ağları haline geldiler. Dolayısıyla isimleri de sosyal medya olarak değişti. Daha doğrusu sosyal ağlar artık bir medya platformu oldu.

  Tüm diğer medya platformlarından farklı olarak sosyal medya çok daha güçlü bir ortam olarak ortaya çıktı. Bir gazetecinin yazdığı gazetedeki tirajdan çok daha fazla takipçiye ulaşması, birkaç saniye içerisinde düşüncelerini paylaşabilmesinin önü açıldı. Ancak bunu yapabilenler yalnızca gazeteciler değildi. Herhangi bir sosyal ağ kullanıcısı, artık bu medyanın bir muhabirine dönüşmüş oldu. Üstelik anlık şöhreti yakalamaları da hiç zor değil. Eşten dosttan 20 takipçisi olan bir kişinin yazdığı 140 karakterlik yazı bir anda milyonlarca kişinin ekranına düşebiliyor. Sonradan adı sanı bir daha hatırlanmasa bile, neredeyse tüm azimli kullanıcılar bu kısa şöhretin tadını çıkarabiliyor.


  Sosyal medyanın herkesi muhabir haline getirmesinde prensip olarak bir sakınca yok. Ancak bu sefer yazılan şeylerin içeriğinden ne kadar emin olduğumuz sorusu ortaya çıkıyor. Gazetecilerin bile kimi zaman hataya düşebildiği, ya da bilerek gerçekleri çarpıtabildiği bir dünyada, 140 karakterlik bir ifadenin doğruluğunu araştırmak nasıl mümkün olabilir ki? 10 yıl önce çekilen bir fotoğrafı dün olmuş gibi göstermek, bir haber kaynağını refere ederek haber çarpıtmak, ya da eliniz Photoshop tutuyorsa, bir resmi azıcık değiştirip yayınlamak için kimseden izin almak zorunda değilsiniz. Dahası, sonradan kimseye hesap vermek zorunda da kalmıyorsunuz.
  Haliyle sosyal medyanın habercilik tarafında ciddi sıkıntılar var. Yurt dışında son günlerde sıkça tartışılan bu konu hakkında enteresan bir tavsiyeye rastladım. Sosyal medyada herhangi bir habere rast geldiğinizde beş adımda sorgulamanız tavsiye ediliyor.

  Liste şöyle:
  Kaynağın Merkezi: haberi gönderen kişi gerçekten de o bölgede mi?
  Ağ: Gönderen kişi kimleri takip ediyor, kimler onu takip ediyor. Bu hesapları tanıyor muyum?
  İçerik: Gönderilen haber bir başka kaynakta da var mı?
  Güncel mi: Aynı konu başlığı hakkında sürekli yeni bilgiler geçiyor mu? Eğer öyleyse ne sıklıkta?
  Yaş: Gönderen kişinin yaşını biliyor muyum? Gönderilen hesap ne zaman açılmış, eski mi?

  Bence oldukça makul ve başarılı bir liste. Ancak yine de tüm bu listeyi kullanmama rağmen, son günlerde maalesef bu listedeki maddelerden geçtiği halde çok manipülatif haberlerin paylaşıldığını halen görmek mümkün. Bu yüzden, sosyal medyayı kullanırken hem sağduyulu olmakta yarar var.

  Derya COŞKUN - Computerworld
  Katagoriler
  Sosyal Medya , İnternet
 5. Twitter'a neden girilmiyor? Twitter kapatıldı mı?

  tarafından 22 07 2015 tarihinde 12:45 itibariyle gönderildi.
  [COLOR=#000000][FONT=Arial][B]Twitter'a neden girilmiyor? Twitter kapatıldı mı?[/B]

  [B]Türkiye'nin ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Twitter'a erişim yasağı geldi. Twitter'a normal olarak giremeyen kullanıcılar VPN üzerinden giriş yapıyor. Twitter'a getirilen yasağın kısa süre sonra kaldırılması bekleniyor.[/B]

  [/FONT][/COLOR]
  [COLOR=#000000][FONT=Arial][IMG]http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2015/07/22/twitter-a-neden-girilmiyor-twitter-kapatildi-mi--5867534.Jpeg[/IMG]

  Türkiye'deki [URL="http://www.milliyet.com.tr/twitter/"]Twitter[/URL] kullanıcıları son birkaç saattir mikro blog sitesine erişemiyor. Reuters'a göre, Suruç saldırısı sonrası alınan yayın yasağı çerçevesinde Twitter erişime kapatıldı.

  Reuters'ın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kaynaklarına dayandırdığı haberinde BTK'nın söz konusu yasak ile ilgili aldığı bir kararın olmadığı ve yasağın devreye girmemesi için çaba gösterildiği belirtiliyor.

  NTV'nin ulaştığı kaynaklara göre, internet üzerinde bombalı saldırının görüntülerini paylaşan 150'ye yakın URL adresi bulunuyor. Bu URL'lerin 50'ye yakını ise Twitter'da yer alıyor.

  [B][COLOR=#FF0000]GÖRÜNTÜLER KALDIRILDI, YASAK KALKIYOR[/COLOR][/B]

  Yasa gereği erişime kapatılan site söz konusu içerikleri siteden çıkardıktan sonra kullanıcılarına erişim vermeye başlayabiliyor.
  Reuters'ın iddiasına göre, Twitter bu görüntüleri siteden kaldırdı. Twitter'ın bu adımının ardından siteye getirilen yasağın kısa sürede kaldırılması bekleniyor.

  Suruç Sulh Ceza Hakimliği, Suruç'taki canlı bomba saldırısına ait görüntülerin yazılı, görsel ve sesli yayın organlarında yayınlanmasına yasak getirmişti. Twitter'dan ya da BTK'dan Twitter erişimi ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.  [B][COLOR=#FF0000]SURUÇ GÖRÜNTÜLERİNE YAYIN YASAĞI[/COLOR][/B]

  Suruç Sulh Ceza Hakimliği, Suruç'taki terör saldırısına ilişkin görüntülerin yazılı ve görsel basında kullanılmasına yayın yasağı getirdi. Mahkeme, patlama anının görüntülerine de internetten erişimin engellenmesine karar verdi.

  Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başvurusu üzerine Suruç Sulh Ceza Hakimliği, terör saldırısı görüntülerinin yazılı, görsel ve sesli yayın organlarında yayınlanmasına yasak getirdi.

  Patlama anı görüntülerinin internet siteleri ve sosyal medya platformlarından da kaldırılmasına karar verildi. Görüntüleri kaldırmayan site ve platformlara erişimin engellenmesi kararlaştırıldı.

  Erişim Sağlayıcıları Birliğinin (ESB), söz konusu kararı ilgili basın kuruluşları, internet siteleri ve sosyal paylaşım platformlarına bildirdiği öğrenildi.  [COLOR=#FF0000][B]SOSYAL MEDYAYI SALLADI![/B][/COLOR]

  Bulent Kenes [email protected]
  Twitter mı kapatıldı... Telefonlardan girilmiyor...

  Isaac [email protected]_
  Twitter kapatıldı mı ya vpn olmadan girilmiyor


  AYRIKSI [email protected]
  Twitter bozuldu telefondan girilmiyor siteye yine bi b.klar oluyor

  umut [email protected]
  @umut903 evdeki wifi ile twitter'a girilmiyor, 3G ile bağlandım ancak o da her an gidebilir

  Derin Kuvvetler [email protected]
  @twitter .erişim yasağı getirilmiş mobil den girilebilen siteye masa üstü pc lerden dns değiştirmeden girilmiyor

  ???? [email protected] 45 dk.45 dakika önce
  Twitter kapatıldı mı yine?

  çkn [email protected] 2 dk.2 dakika önce
  Twitter da kapatıldı yine. Vpn'leri açın.

  siyAz [email protected] 4 dk.4 dakika önce
  Yine twitter mı kapatıldı? Ön kapıdan giremiyorum..

  Pireti Akalın Kurt [email protected] 45 sn.46 saniye önce
  Twitter kapatıldı sanırım yine. Anca Zenmate ile girebiliyorum.

  (Milliyet)[/FONT][/COLOR]
  Katagoriler
  Uncategorized
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya
My Blog