PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rıdvan Şükür; Kırım Türkleri Göçe Zorlanıyor!best54x
22 03 2015, 21:14
Rıdvan Şükür; Kırım Türkleri Göçe Zorlanıyor!

Rıdvan Şükür; Kırım Türkleri Göçe Zorlanıyor!http://sakaryadanhaber.com/images/haberler/ridvan-sukur-kirim-turkleri-goce-zorlaniyor.jpg

Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür,Rusya'nın "Kırım Özerk Cumhuriyeti"ni işgal etmesi ile gelişen durum sonrası, günümüzde Kırım Türkleri üzerindeki siyasi baskıların arttığını, göçe zorlandıklarını söyledi.

Ailesi Kırım Türkü olan dağcı Şükür, Gebze’de yaptığı açıklamada, günümüzde Kırım Türklerinin yaşadıkları olayların ve karşı karşıya kaldıkları baskıların sonucunda göçe zorlandıklarını söyledi. Geçmişte de büyük bir sürgün yaşayan Kırım Türklerinin lideri Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu’nun her platformda yeni bir sürgünle karşı karşıya kalabileceklerini söylediğini ifade ettiğini söyleyen ve hala

Büyük bir yalnızlık yaşadıklarını söyleyen Rıdvan Şükür, siyasi ve kültürel baskılara dayanamayan, işsizlik ve ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan çok sayıda Kırım Türkünün yaşadıkları yerleri terk ettiğini söyledi.

Çok sayıda Kırım Türkünün Kırıma girişinin yasaklanmasının ise insan haklarına aykırı bir durum olduğunu ve uluslararası hukukun çiğnendiğini ifade etti.