PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

Sir.Vanity
26.Şubat.2015, 23:11
iPhone Hızlandırmanın Yollları Nelerdir?

iPhone cihazınızı eskisi kadar iyi çalışmadığını düşünüyorsanız ve yavaşladığından dolayı kara kara düşünüyorsanız bu altın değerindeki formüllerden yararlanmanız gerekiyor.

https://www.veteknoloji.com/resim/haber/images/iphone-speed-test.png

Gereksiz Fotoğrafları Silin!
Eski fotoğraflarınızı cihazınızda tutmak yerine silmeyi düşünebilir yada yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Tüm bunları yapmam diyorsanız iColoud ile internete kaydedin. Bu sayede gereksiz olan fotoğraflardan kurtularak cihazınızın performansında belirgin iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Gereksiz Uygulamaları Silin!
Cihazınızda yer kaplayan gereksiz uygulamalar hala ne diye duruyor? Zaman içinde önem verdiğiniz ama bir süre sonra artık kullanmadığınız cihazınızda gereksiz yer kaplayan uygulamaları tek tek hayatınızdan çıkarıp atın. Çok ihtiyacınız olduğunda yine yüklersiniz, ne var bunda..

Gereksiz Mesajları Silin!
Cihazınızda yer alan önem verdiğiniz güzel mesajlar olabilir ama bunun dışındaki gereksiz mesajları silin. Eğer bu mesajlara cidden önem veriyorsanız mesajları yedekleyin. Ama cihazınızdan muhakak silin.

Tarayıcınızı Temizleyin!
iPhone cihazınız üzerinde yer alan Safari tarayıcısının belleğini silerek iPhone cihazınızı gayet kolay bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Zamanla biriken tarayıcı belleğini temizlemek için yapmanız gereken Ayarlar bölümüne girdikten sonra Safari adımını izleyip geçmişi silmeniz yeterli. İşte bu kadar kolay, gereksiz belleği silerek tarayıcınızın da hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik Güncelleme!
Cihazınızın otomatik güncelleştirmesini kapatarak cihazınızın eski performansına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle Ayarlar>iTunes & Uygulama Mağazası> Otomatik Güncellemeler bölümünü pasif etmeniz gerekiyor.

Otomatik İndirme!
Cihazınızda otomatik indirme işlemine fazla ihtiyaç duymuyorsanız otomatik indirme özelliğini kapatmanızda fayda var. iPhone'a yüklenmesi söz konusu olan uygulamaları gereksiz yere iPhone cihazınızı yavaşlatabileceğinden otomatik indirme özelliğini pasif etmenizi öneriyorum.

Uygulamaları Kapatın!
Arka planda duran ama o an kullanmadığınız uygulamaları Home butonuna çift tıklayarak tek tek kapatın. Cihazınızda gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatarak cihazınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kapatıp Açmak!
Aslında bana çok fazla parlak bir fikir gelmese de uzmanlar cihazınızı açıp kapatmanızı tavsiye ediyor. Ben şahsen daha önce bu tavsiyeye uydum ama cihazda farklı bir performans görmedim.

Son Güncellemeler!
Cihazınızı güncel tutmaya dikkat edin. Cihazınız için en son güncelleştirmeleri takip edin..

Eğer sizde iPhone cihazınızın performansını daha iyi bir hale getirmek istiyorsanız bu adımlara uymayı tercih edebilirsiniz. Peki siz cihazınızın performansını iyileştirmek için neler yapıyorsunuz?

Veteknoloji.com (https://www.veteknoloji.com/haber/iphone-hizlandirmanin-yolu-76334.html)

Kaynak: iPhone Hızlandırmanın Yolları Nelerdir? (https://webmaster.bbs.tr/forum/iphone-hizlandirmanin-yollari-nelerdir-konusu.html)