PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABD'nin en büyük sigorta şirketinden 80 milyon kişinin bilgileri çalındıerkolay
06 02 2015, 20:36
ABD'nin en büyük sigorta şirketinden 80 milyon kişinin bilgileri çalındı Amerika'nın en büyük ikinci sağlık sigortası şirketi Anthem'in sistemleri hack'lendi, 80 milyon vatandaşın kişisel verileri hacker'ların eline geçti.http://img.hurriyet.com.tr/_np/7394/27747394.jpg
Ardı ardına gelen siber saldırı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Wall Street Journal'ın haberine göre Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük sağlık sigortası şirketlerinden biri olan ve on milyonlarca kişiye hizmet veren bir şirket devasa bir saldırıya maruz kaldı, 80 milyon insanın kişisel verileri ele geçirildi.


Anthem adlı ABD'nin ikinci en büyük sağlık sigortası şirketi kimliği bilinmeyen bir hacker ekibi tarafından oldukça ciddi bir saldırıya maruz kalmış. Hatta yapılan açıklamaya göre ortada çok önemli ekonomik saldırı planı var. Şirketin CEO'su Joseph Swedish yaptığı açıklamada, olabildiğine karmaşık ve güçlü bir saldırı yapıldı, diyor.
Sigorta şirketi aynı zamanda ilginç ve cesur bir karar alarak saldırıdan bir sonraki gün tüm detayları kamuoyu ile paylaşmış. 80 milyon insanın sigorta numarası, ad ve soyadı ile adres detayları ele geçirilirken, Anthem'e göre medikal ve finansal veriler halen güvende duruyor.


Son aylarda artan ve özellikle de Amerika'daki dev isimleri hedef alan bu saldırıların ise Kuzey Kore merkezli olabileceği konuşuluyor.

Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/28134645.asp)