PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitemizde Görmek İstediğiniz Değişiklikler Nelerdir?

erkolay
04.Şubat.2015, 22:38
Sitemizde Görmek İstediğiniz Değişiklikler Nelerdir?

Merhaba arkadaşlar;

Sitemizde görsel ve içerik bakımından bulunan eksiklikleri belirtir misiniz?

Logomuz, ranklarımız, kategori ve bölümlerimiz hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Gerçekçi bir tutumla görüş ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

Mevcut kategori ve bölümlere eklenmesini istediğiniz yenilikler var mıdır?

Forumun işleyişinde beğenmediğiniz yönler var mıdır? Varsa nasıl değişiklik yapılmasını önerirsiniz?

Yeniwebci
04.Şubat.2015, 22:44
Hocam, yeni üyeler epey zorluk çekiyordu. Değişiklik yaptınız, bence iyi oldu.

Görünüm güzel bence. Konularla ilginizi de gayet iyi buldum. Sevdim ben burayı. Söyleyeceklerim bu kadar. Hani şirin görünmek için değil, gerçekten de fazlası var eksiği yok. E biraz yeni forum galiba. Zamanla daha da kalabalık olacağızdır.

bolubeyi
04.Şubat.2015, 22:59
webmasterlord.net sitesinde takılıyordum. Bu forum daha aktif olduğundan buraya geldim. Ancak webmasterlord.net sitesi benim nazarımda daha güzel ve kullanışlı. Eleştirilerimi sıralayım.
Konuya resim eklemede ya sıkıntı var ya da alışılagelmişin dışında bir durum söz konusu.
Çöp konular, alıntı çalıntı konular çok fazla bunlardan temizlenmesi gerek.
wm ilw ilgisi olmayan Bilim, Kültür, Sanatve Sosyal Mekan kategorileri bence konularıyla beraber kaldırılmalı.
con Legend

Contains unread forum posts
Contains no unread forum posts
Forum is a category
Forum is a category
Forum is a Link
Forum is a Link

Bunun gibi türkçeleştirilmesi gereken yerler var.
Bu forum yazılımı bence hiç kullanışlı değil.

erkolay
04.Şubat.2015, 23:02
Tamam hocam, işte ne güzel eleştiriler bunlar.

Şimdi bu yabancı ifadelerin, dil yönetiminde Türkçe karşılıklarını yazarız biz de.

Teşekkür ederiz.

Bölüm silmek bu saatten sonra mümkün değil hocam. Çok index kaybımız olur. Ancak, o bölümleri daraltabiliriz.

bolubeyi
04.Şubat.2015, 23:18
Başarılar dilerim sinan bey. Vakit buldukça destek konularında üyelere yardımcı olmaya çalışırım ben de.

erkolay
04.Şubat.2015, 23:38
Teşekkürler hocam.

Forum is a category
Forum is a category
Forum is a Link
Forum is a Link

Bu ifadeleri, cümle yönetiminde değiştireyim dedim. Hepsinin Türkçe dil paketinde tercümesi tanımlı. Senin profil ayarlarında pasif olan dil paketi tanımlıymış. Şimdi aktif dil paketi ile değiştirdim. Bundan sonra bu yabancı ifadelerin karşına çıkmaması lazım.

deniz
04.Şubat.2015, 23:51
Diğer Wm forumlarından farklı bir yapısı var sitenin. Hani adına Sosyal webmaster Forumu desek yakışacak cinsten. Mesela Özgür Kürsü bölümünü sevdim. Diğer Wm forumlarında, bu bölümdeki konulara izin verilmiyor.

Ancak ziyaretçiler, diğer Wm forumlarındaki alışkanlıklarını burada da görmek istiyor sanırım. Hit iyi görünüyor ama üye sayısı neden az? Arama sonuçlarında bir çok eski Wm forumu geride bırakmışız. Bu durumda üye sayısının daha fazla olması gerekir. Tanıtım iyi yapılamadı acaba?

Başkaları forum kurduğunda diğer forumlardaki üyeleri özel mesajla çağırıyor. Burada bile beni başka yere defalarca özel mesajla çağıran oldu. Biz de mi böyle yapsak ki?

Görünüm açısından bence de bir sorun yok.

Yönetimde olduğum için benim görüşlerim sayılırsa hepsi bu kadar.

Katkı sunan tüm arkadaşlara teşekkürler.

WeBMasteR
05.Şubat.2015, 01:09
Görüş, görüştür Deniz. Samimi olduktan sonra kimden geldiğine bakmadan içeriğini önemsiyoruz mesajın.

Ben, üye azlığını senin de değindiğin gibi farklılığa ve e-ticaret yapanın pek olmamasına bağlıyorum. Bizim gibi webmaster forumlarına ziyaretçiler iki sebeple gelir. Bilgi edinmek ve bu forumlarda ticaret yapmak... Bu iki konu da henüz yeterli değil bizim sitede. Elbette bunun için epey birikim oluşturmamız lazım.

Bir yanda 50-100 bin üyeli rakipler bir yanda henüz emekleyen bizim gibi yeni forumlar... Sabırla yolumuza devam ediyoruz. Yapacak bir şey yok. Başka forumlardan üyeleri özel mesajla çağırmak gibi bir niyetimiz olmadı, olmaz da. Başarıyı sürekli kılarak doğal bir gelişim göstermek istiyoruz. Ziyaretçilerimiz yazılım veya tasarım farkını önemsiyor olabilir. Ne olursa olsun, düşük versiyon yazılım kullanmayacağız. Daha yeni versiyonlara da geçebiliriz.

erkolay
05.Şubat.2015, 13:55
Daha fazla görüş bekliyoruz arkadaşlar. Konuya bir el atmanızı rica ediyoruz.

deniz
05.Şubat.2015, 16:18
Biraz önce iç linklerde sorun vardı. Şimdi hallolmuş. Sanırım SEO eklentisini devre dışı bıraktınız usta.

WeBMasteR
05.Şubat.2015, 16:35
DBSEO eklentisini güncelledik. Bir dosyasında FTP kullanıcı adımızı ele veren hata kodu çıkıyordu. Hatayı gidermeden önce eklentiyi pasifleştirdik. Hatayı giderdik. Ama eklentiyi henüz etkinleştirmedik. Çok da gerek yok zaten. URL yapısını yine koruyor site. ;)

erkolay
05.Şubat.2015, 19:04
Bugün kök söktürdü bana DBSEO yahu!

Meğer URL Geçmişi tablosu çok dolmuş, onu temizleyince sorun halloldu.

RedMaster
05.Şubat.2015, 19:26
Evet Bizim İsteklerimizi Dikkate Aldığınız İçin Teşekkürler.
1- Tema Değişikliğine Gidilebilir ya da reklamlar kaldırılabılır, bazıları Çok Karışık Duruyor.
2- Sağ taraftaki yeni konular bolumu kaldırılabilir çünkü zaten genel bakış var
Diyeceklerim Bu Kadar İyi Forumlar.

erkolay
05.Şubat.2015, 19:59
Evet Bizim İsteklerimizi Dikkate Aldığınız İçin Teşekkürler.
1- Tema Değişikliliğine Gidilebilir ya da reklamlar kaldırılabılır, bazıları Çok Karışık Duruyor.
2- Sağ taraftaki yeni konular bolumu kaldırılabilir çünkü zaten genel bakış var
Diyeceklerim Bu Kadar İyi Forumlar.

Hangi alandaki reklamı kaldırmamızı önerirsin RedMaster arkadaş? Seni hangileri rahatsız ediyor?

RedMaster
06.Şubat.2015, 02:50
Sağ Tarafdakiler gezerken gözümü alıyor

erkolay
06.Şubat.2015, 03:02
Sağ Tarafdakiler gezerken gözümü alıyor

Sorun o olsun RedMaster arkadaş. SideBar'ın sağ üst köşesinde yana ok var. Ona tıkladığında sidebar komple kapanır. Tam sayfa içerik görürsün artık.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/06-02-2015/original-ce9250d53aa83868062a90d60d9c4c71.png

Görselde, Google reklamlarının sağ üst köşesindeki oku görüyor musun? Ona tıklayınca bu sorun senin için yok demektir artık.

Sir.Vanity
07.Şubat.2015, 08:57
Selam Sinan abi , forumda kullanilmayan cok kategori var . Onlara bi el atalim derim.

deniz
07.Şubat.2015, 13:45
Admin istek mi yapar yahu! :D

WeBMasteR
07.Şubat.2015, 14:18
Sitedeki bölümlerin yerleşimini yaparken en kategorik olanları yukarda, ilgi düzeyi azaldıkça aşağıya doğru bir sıralama yaptık. Çeşit çeşit ziyaretçiler var Furkan. Spor siten varsa gelip spor bölümünde sitenden bir makale paylaşırsın ve kaynak olarak makalenin linkini eklersin. Bu şekilde senin için de faydalı olur forum. Diğer sosyal kategorileri de böyle değerlendirmek gerek.

WeBMasteR
13.Mart.2015, 10:38
Primus Teması ile çok sorun yaşıyorduk. Ne kadar uğraştıysak adam edemedik. Konuyu okuyan vB4 forum sahipleri de almasın diye öneririm. Boş yere 27 Dolar vermişiz.

Varsayılan vB4 temasında yaptığımız editlemelerle devam edeceğiz bir süre. En azından sağlıklı bir yapısı var.

deniz
03.Mayıs.2015, 22:24
Son bir kaç gündür pek içerik paylaşılmıyor. Ne oldu arkadaşlar?

WeBMasteR
03.Mayıs.2015, 22:31
Sorun yok deniz. Bir iki haftadır misafirlerim ve yoğunluğum var. Siz boş bırakmayın.

haoskman
28.Temmuz.2015, 13:20
Forum sitesinden ziyade sağ sidebar blog havası katmış.

haoskman
28.Temmuz.2015, 13:28
Yorum alanında da bir değişikil olsa iyi olur

Sir.Vanity
28.Temmuz.2015, 14:39
Yorum alanında da bir değişikil olsa iyi olur
Şuan kurulu olan postbit benim kodlamam.
https://i.hizliresim.com/ql4ajW.png (https://hizliresim.com/ql4ajW)
Buda en son kodlamam sizce hangisi ?

deniz
28.Temmuz.2015, 16:45
Sır.Vanity, senin resminle şu anki Postbit bile taşıyor benim ekranda. Gösterdiğin düzenleme yapılırsa o taşma daha da artar.

- - - Updated - - -

Forum sitesinden ziyade sağ sidebar blog havası katmış.

Sizinki vB3 alışkanlığı. O alışkanlıktan vazgeçemeyenler, sidebar'ı kapatabilir. Tabi üye olmayanlar ve yeni üyeler hariç... :D

ErdemKalay
31.Ağustos.2015, 14:13
Şu forumun temasını değişin hiçbişey anlaşılmıyo gözüm ağrıdı bu ne

- - - Updated - - -

renkler çok açık

erkolay
31.Ağustos.2015, 15:28
Şu forumun temasını değişin hiçbişey anlaşılmıyo gözüm ağrıdı bu ne

- - - Updated - - -

renkler çok açık

Hoş geldin ErdemKalay arkadaş. Temanın açık olduğu yönünde ilk defa dönüt alıyoruz. İstersen sana varsayılan vBulletin temasının görünmesini ayarlayabiliriz.

Yeniwebci
31.Ağustos.2015, 15:49
Default tema daha oturaklı bence de. Konu gösterimlerinde Metro teması ile sidebar biraz yukarıda başlıyor. Default temada böyle bir hata yok. Ama Metronun da genel görünümü güzel. Arkadaşın belirttiği açıklık sorunu başka temada vardı ama Metro temada böyle bir sorun yok.

WeBMasteR
31.Ağustos.2015, 16:38
Default temanın üyelerimize seçimi serbest bırakıldı. Sol alttaki Tema tercihinizi Metro veya Default'tan biri için kullanabilirsiniz.

Unregistered
31.Ağustos.2015, 21:22
Lazım olan bilgileri kodlarla gizlemişsiniz ve biz ziyaretçileri üye olmaya zorluyorsunuz. Belki sadece bir kez lazım olacak bir bilgi için insanları üyeliğe zorlamak ne kadar doğru acaba?

WeBMasteR
31.Ağustos.2015, 21:32
Sayın ziyaretçi, üyelik için 30 saniyenizi ayırırsanız memnun oluruz.

deniz
31.Ağustos.2015, 21:37
Tema tercihi ve misafirlerin yazabilmesi iyi bir gelişme olmuş. Elinize sağlık ustalar.

erkolay
03.Eylül.2015, 22:24
Tema tercihi ve misafirlerin yazabilmesi iyi bir gelişme olmuş. Elinize sağlık ustalar.

Evet, bazıları üye olmaktan çekiniyor forumlara. Hakları da var Deniz. Ne yapalım biz de onlar için denetimli olarak yazma olanağı tanıdık. Keşfedilince misafirlerden mesajlar da gelecektir.

coss
15.Kasım.2016, 17:31
tema daha farklı olabilir.daha sade olabilirdi

erkolay
16.Kasım.2016, 10:50
Temada karışık gördüğün yerleri belirtir misin coss arkadaş? Belki elimizden gelecek birşeydir.

deniz
26.Ocak.2017, 12:57
Metin editörü bozuk ve Google Chrome/ Chromium ile anasayfadayken sidebar'a tıklanmıyor. İçerik sayfalarında tıklanabiliyor. Firefox'ta ise böyle bir sorun yok. Chrome bizi beğenmiyor herhalde.

WeBMasteR
26.Ocak.2017, 15:18
Metin editörü bozuk ve Google Chrome/ Chromium ile anasayfadayken sidebar'a tıklanmıyor. İçerik sayfalarında tıklanabiliyor. Firefox'ta ise böyle bir sorun yok. Chrome bizi beğenmiyor herhalde.
Chrome'u da biz beğenmiyoruz yaw. :D
Sidebar sorununu Facebook login scripti yapıyor sanırım. Chrome ile sidebar'a tıkladığınızda imleci takip ederseniz sol taraftaki forum kısmına gidiyor. Özellikle Mobilden masa masaüstü temayla bakınca çok bariz kayma olduğu görünüyor. Sanırım Facebook login'i kaldırmamız gerekiyor.

SSL ekledikten sonra metin editörü çalışmıyor. Bu konuda vB4 forumlar için maalesef bir çözüm yok. Bulabilen de olmamış şu ana kadar. Ya vB5'e yükselteceğiz ki vB5'in şu ana kadarki versiyonlarını hiç beğenmedim ya da bu hali ile idare edeceğiz.

vB5'te sadece beğeni değil yaptığımız düzenlemeler bile yerli yerinde kalmıyor. Bir süre sonra HTML düzwnlemelerimiz kayboluyor. Ya çözemedik o bozulmayı ya da daha olmamış vB5. Bir daha güncellesinler bakalım, o zaman yine deneriz.

WeBMasteR
27.Ocak.2017, 16:12
Editörü düzelttik ama şimdilik eski tema ile çalışmıyor. Default ve default bazlı temalarda sorun kalmadı. Eski temayı da düzenleyeceğiz.

deniz
27.Ocak.2017, 16:39
Diğer sorun da gitmiş gördüğüm kadarı ile. Sidebar, anasayfada da içeriklerde de çalışmaya başlamış. Kutluyorum seni hocam. Ellerinden öperim. :)

fermuar
15.Nisan.2017, 20:35
Forum sayfanıza yeni üye oldum. tasarım ve paylaşım yönünden bir sorun yaşamadım. teşekkürler.

borns
07.Temmuz.2018, 02:21
Forum gayet güzel, hızlı ve zarif tasarıma sahip.

uyarcagil
20.Ekim.2018, 15:54
Bundan daha sade nasıl olabilir dostum :D

erbasmedya
03.Ekim.2019, 00:55
Ben neden konu açamıyorum?

deniz
19.Nisan.2020, 20:06
Ben neden konu açamıyorum?
Üyeliğiniz aktifleşmişse konu açabilirsiniz.