PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vBulletin 3.8.x ve 4.2.x için Gerçek IP Adreslerini Gösteren Eklentierkolay
02 02 2015, 22:04
CloudFlare Kullandığınız vBulletin 3.8.x veya 4.2.x Forumunuz için Gerçek IP Adreslerini Gösteren Eklenti

Sitemiz için güvenlik gereği CloudFlare kullanıyoruz. Bu durumda sitemize giren tüm ziyaretçilerin IP adresleri CloudFlare sunucuları tarafından çevrilerek bize gösterilir. Eğer üyelerin grçek IP adreslerini görmek zorundaysanız veya çok istiyorsanız, CloudFlare'den vazgeçmeden ekteki eklentilerle bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı .zip'ten çıkarıp, Admin Panel'de Ürünler => Ürün Yükle'ye tıklayarak açtığınız .xml uzantılı dosyayı yüklüyorsunuz.

Dosyanın içinde bir küçük simge var, onu da kullandığınız temanın images/button klasörüne atın.

Önemli not: FTP'de includes klasörü içindeki class_core.php dosyasında değişiklik yapmaktadır bu eklenti.vBulletin güncelleme veya yükseltme yaptığınızda devre dışı kalacaktır. Kaldırıp yeniden kurmanız gerekecektir.

Aşağıdaki dosyalardan ilki vB 4.x için, ikincisi 3.8.x içindir. Doğru sürümü seçin lütfen.

Sir.Vanity
02 02 2015, 22:06
Teşekkürler abi , çok lazım bir eklenti..

Yeniwebci
02 02 2015, 22:18
Teşekkürler adminim, siz de kullanıyor musunuz CloudFlare? Ve gerçek IP adresini gösteren eklentiyi de kullanıyor musunuz?

Sir.Vanity
02 02 2015, 22:19
CloudFlare her forum için lazım. Kurmanızı öneririm.

erkolay
02 02 2015, 22:23
Evet biz de CloudFlare ve Gerçek IP eklentisini kullanıyoruz. Ama sadece admin ve süper moderatörler görebilir IP adreslerinizi. Aslında pek ihtiyaç da olmuyor. Ama daha önce başımıza bela olmaya çalışan bir kaç hacker bozuntusu için kullanmaya başlamıştık gerçek IP eklentisini. Onun dışında ihtiyaç duymuyoruz. Epeydir de böyle bir şey olmadı. Bakmıyoruz bile adreslere şimdi.