PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Analytics Hakkında

donjuanhose81
13.Kasım.2014, 07:53
Google Analytics Nedir ?

Google Analytics bir sayaç hizmetidir diyebiliriz. Aslında bu analytics'i anlatmaya yetmez ama kaba tabirle bir nevi sayaçtır. Google Analytics ile sitenize kaç kişi gelmiş, bu gelen kişiler sitenize nasıl ulaşmış, google'dan gelmişse eğer hangi kelimelerden gelmiş,sitenizde kaç dakika durmuş, hangi ülkeden gelmiş, hatta gelen ziyaretçilerin hangi işletim sistemini kullandığı hangi tarayıcıyı kullandığını dahi görebiliyoruz.

Google Analytics nasıl kullanılır ?

Google analytics google'ın sunduğu ücretsiz hizmetlerinden birisidir. Bu yüzden web sayfası olan tüm herkez bu hizmetten faydalanabilir. Tek yapmanız gereken bir adet google hesabı açıp bu Google Analytics Official Website ? Web Analytics & Reporting bu adrese girmeniz ve analytics e kayıt olmanız. Ardından size verilen kodu sitenizde footer dosyasına kaydetmeniz yeterli olacaktır. Footer a eklemenizin sebebi alt sayfalara ziyaretçi geldiği zaman oraya gelen ziyaretçileride analytics in algılamasını sağlamak. Sadece index dosyasına eklemeniz sadece anasayfaya gelen ziyaretçileri görmenizi sağlayacaktır. Eğer ki siteniz basit bir html site ise bu kodu tüm sayfalarınıza tek tek eklemeniz gerekmektedir. Bu kod UA-#####-# şeklindedir. İşlemleri yaptıktan sonra google analytics sayfasından istatistiklerinizi takip edebilirsiniz.

Google Analytics in seo ile ilişkisi nasıldır?

Burada sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimeden ya da hangi kelime öbeğinden sitenize geldiğini öğrenebilir seo çalışmalarınızı bu doğrultuda yönlendirebilirsiniz.

instagramtakipci
22.Eylül.2017, 15:40
Okudum güzel paylaşım

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

evet güzel aslında ya

meyrenam
15.Temmuz.2018, 15:23
Peki bir sorum var neden anahtar kelimelerde not provided yazıyor.

erkolay
16.Temmuz.2018, 08:11
"not provided"
"sağlanamadı"
Hangi göstergeye bakıyorsanız, ilgili anahtar kelimelerle veri elde edilememiş.
Peki bir sorum var neden anahtar kelimelerde not provided yazıyor.

atyarisi
17.Temmuz.2018, 09:57
Paylaşımınız için teşekkür ederiz.

at yarışı tahminleri (https://www.atyarisim.com)

soganmerve
05.Kasım.2018, 11:26
paylaşım için teşekkürler

sahemre
03.Şubat.2019, 23:03
paylaşım için teşekkürler. saatlerimi geçirebilirim analytic te;)

zekikizil
19.Temmuz.2023, 11:41
Konuya çok hakim değilim. Amatör çabam ile öğrenmeye çabalıyorum. Analitic 4 de sitemi ekledim. Hata görünmüyor ama kurulum 0,7 de görünüyor.
Sitemi yine amatör olarak kendim yaptım. Sitem, İzmir evden eve nakliyat (https://www.izmirevdeneve.com.tr/) sitesi. Analitic 4 kodu da ekli. Fakat Analitic 4 panelinde kurulum 0,7 den daha ileri düzeye geçmiyor.
Bu olağan mı? Bir şey yapmam gerekiyor mu?
Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.