PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bel Fıtığına 30 Dkda Son!deniz
07 08 2014, 22:57
Merhaba arkadaşlar. Oldukça yaygın olan ve hiç önemsenmeyen bel fıtığının kesin tedavisi epiduroskopik lazer ameliyatı ile yapılıyor. 30 dakikada bel fıtığından kurtulmanızı sağlayan tedavi Medifema Hastanesinde uygulanıyor. 1 günde normal yaşantınıza geri dönülen tedaviyi babama yaptırmayı düşünüyoruz. Çünkü yıllardır çok çekti bundan. http://www.medifema.com.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirisiniz.

Kaynak: bel fıtığına 30 dkda son (http://izmirsitesi.bbs.tr/showthread.php?tid=94)

Ziyaretçi
07 09 2016, 11:04
Bel fıtığı için ceragem yataklarını öneririm. Ameliyattan uzak durmakta yarar var.
İnsan omurgası vucudun temelidir. Omurgaya cerrahi müdahale ilerde büyük sorunlara yol açar.
Fıtık hangi omurlar da bilginiz var mı?

WeBMasteR
07 09 2016, 13:08
Bende L5-L6 arasında yaklaşık 1mm, L6-L7 arasında da 0.3mm çapında fıtık mevcut. Filmlerdeki son halinde iki bölgedeki doku da kapkara idi. Sağlam bölgelerdeki ise parlak...

Phiuse
07 09 2016, 13:41
Bende L5-L6 arasında yaklaşık 1mm, L6-L7 arasında da 0.3mm çapında fıtık mevcut. Filmlerdeki son halinde iki bölgedeki doku da kapkara idi. Sağlam bölgelerdeki ise parlak...
Büyük ihtimal t omurlarından bahsesiyorsunuz. L omurları 5 tanedir.
Diskler kendini tamir etme yeteneğine sahiptir.Yüzüstü uzanıp kollarınızı geriye doğru atın. Ailenizden biri ayaklarınızdan tutup sizi çeksin, parmak uçlarınız aynı hizadaysa pek büyük bir sorun yok.
Önemli olan uygun ortamı hazırlamaktır.
Eğri oturmamaya dikkat edin. Bacak bacak üstüne atmayın, geriye yaslanırken yayılmamaya dikkat edin. Yana fazla yaslanmayın.
Klavyeye yumulmayın, sırtınızı arasıra güneşe dönüp omurgaya bol d vitamini sağlayın ki vucuttaki ki enerjisi ortaya çıksın. Gençseniz bu dediklerimi yaptıktan sonra birşeyciğiniz kalmaz.
İlk donanım desteğim bu oldu. :)
Not: Üst mesajı ben yazdım. Yanlışlıkla ziyaretçi olarak yazmışım.

WeBMasteR
07 09 2016, 13:52
Güzel bir destek oldu. :)

L ve T omurları konusunda emin değilim. Söylediğiniz gibidir herhalde. Omurilik bölgesinde 4 adet omur mevcut. Onlardan aşağıda işte benim fıtıklı bölgelerim. Hatta doktorların ilk şüphesi 'sakralizasyon' idi. Öyle olmadığı anlaşıldı. DEU'ye yolum düşerse dosyama bakar, net durumu yazarım.

Öneriler için teşekkürler Phiuse arkadaş.

Phiuse
07 09 2016, 14:20
Sakralizasyon şüphesi varsa L omurlarından kaynaklı olma ihtimali yüksek. L'de de 5 omur bulunur. O yüzden biraz karıştırdım.
Bol bol yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.Günde bir kere mutlaka omurgaya masaj yaptırın. Omurgayı çalıştıracak egzersizler yapın.
Çaresiz kalmayana kadarda kendinizi kasaplara emanet etmeyin.
Bel fıtığı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır.
Birçok hastalık ilkin omurgada ki hasardan başlar.
Hasarlı disk omurilikten çıkan sinire bası yaparsa sinirin kontrol ettiği organ bağlı olarak düzgün çalışmaz.
Kabızlık bile omur disklerindeki hasara bağlı olabilir.