PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google, Unutulma Hakkı Talepleri Nedeni ile Arama Sonuçlarını SiliyorWeBMasteR
27 06 2014, 23:54
Google arama sonuçlarını temizlemeye başladı

Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın geçtiğimiz ay aldığı kararın ardından Google, unutulma hakkı kapsamında kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda arama sonuçlarını temizlemeye başladı.


http://i.radikal.com.tr/542x290/2014/06/27/fft81_mf2255182.Jpeg

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Google kişi isimleri için yapılan aramaların sonuç sayfasına “bazı sonuçlar kaldırılmış olabilir” ibaresini yerleştirdi. Sonuç sayfasının alt kısmına yerleştirilen bu ibare sadece Avrupa ’da yapılan aramalarda görülüyor. Google karara yönelik açıklamasında duyduğu hayal kırıklığını vurgulamış ve kararı arama motorları ve çevrim içi yayıncılar için “üzüntü verici” şeklinde nitelemişti. Şirket 30 Mayıs itibarıyla Avrupalıların kendileri hakkındaki bağlantıların arama sonuçlarından kaldırılması talebinde bulunmaları için hazırladığı servisi aktif hâle getirmiş, gelen taleplerin algoritmalar tarafından değil, Google çalışanları tarafından incelendiğinin altını çizmişti.

Radikal


Bu yazı Google, Unutulma Hakkı Talepleri Nedeni ile Arama Sonuçlarını Siliyor (http://webmaster.bbs.tr/3167-google-unutulma-hakki-talepleri-nedeni-ile-arama-sonuclarini-siliyor.html) adresinden alınmıştır.

WeBMasteR
18 09 2016, 14:37
Google, kişisel gizlilik prensibini o kadar güçlendirdi ki, yüzleri görünmesin diye artık ineklerin yüzünü bile buzluyor.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/b40c4f0b24d764035b8240f2eed1aad3.jpg

Google'ın yerleşim alanlarını gerçek boyutlarıyla gösterdiği ve fotoğraflandırdığı Street View uygulaması, sadece insanların yüzleri ve araç plakalarının üzerini buzlarken, gizlilik prensibi çerçevesinde ineklerin yüzünü de buzlamaya başladı.

Guardian gazetesinin editörlerinden David Shariatmadari'nin çektiği görüntülerde İngiltere'nin Cambridge kentinde nehir kıyısında otlayan ineklerin kafalarının buzlandığı görülüyor. Gazete, Google Street View uygulamasından çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, "Google'ın, ineklerin özeline saygı duyduğunu görmek harika" yazdı. Google ise yaptığı açıklamada, uyguladığı teknolojinin biraz ileriye gittiğini kabul etti. (DHA)