PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense Reklamlarında Daha Çok Tıklama Sağlamak



WeBMasteR
12 04 2014, 00:02
Adsense ile En İyi ve En Çok Tıklama Getiren Reklam Yerleşimi



Adsense kayıt ve onay işlemi tamamlandıktan sonra Google, sitenizi - blogunuzu incelemeye devam eder, sizden bazı kurallara uymanızı ister. Başta bunları belirteyim de konunun yapay hit kasmak gibi bir algıya sebep olmasının önüne geçelim.



Kendi reklamlarınıza tıklamayın, kimseden Google reklamlarınızı tıklamasını istemeyin.
Reklamların yanlışlıkla tıklanmasını sağlayacak numaralardan kaçının.
Bir sayfaya en fazla 3 içerik reklam ve en fazla 2 bağlantı reklamı (728x15 text reklam mesela...) birimi, bir de sitenize özel arama motoru ekleyin ve reklam kodlarında değişiklik yapmayın.

Asıl konumuza gelelim...



Reklam Yerleşimi Ve Optimizasyonu


Reklam birimlerinin yerleşimini yaparken performansı olduğu kadar kullanıcı deneyimini ve Google AdSense politikalarını da göz önünde bulundurmalısınız.


Sitenizin - blogunuzun içeriğini mantıklı bir şekilde düzenleyin ve blogunuzda gezinmeyi kolaylaştırın.
Reklamlarınızı kullanıcıların ilgilendikleri içeriğin yakınına yerleştirin ve kullanıcıların aradıkları içeriği kolayca bulabildiklerinden emin olun.
Sitenizdeki - blogunuzdaki resimleri reklamlarınızla hizalamayın veya reklamın yakınındaki içeriğin reklamlarınızın biçimlendirmesini taklit etmemesine özen gösterin.
Reklamları, menü, gezinme veya indirme bağlantılarıyla karıştırılabilecekleri konumlara yerleştirmeyin.

AdSense yetkilileri yaptığı araştırmalar ve A/B testleri sonucunda bloglar için en uygun reklam yerleşiminin şu şekilde olduğunu tespit etmişlerdir:



http://lh3.ggpht.com/-lWSxsGz7PJw/UgIf6k1ikvI/AAAAAAAAJEc/kCiGivGWQro/adsense-reklam-yerlesimi_thumb3.jpg?imgmax=800 (http://lh4.ggpht.com/-aV9k1sKIiVc/UgIf55YmUOI/AAAAAAAAJEU/d6kyJj7Tpvw/s1600-h/adsense-reklam-yerlesimi5.jpg)





Bir de "reklam körlüğü" diye bir kavram vardır. Pek çok ziyaretçi girdiği sitelerdeki reklamlara ilgisiz kalır, bakmaz bile. Bu nedenle dünya ortalamasına baktığımızda sitelerdeki reklamların % 1,5 civarında olması gibi bir sonuçla karşılaşıyoruz.


Reklamlar yayınlara mümkün olduğunca yakın durmalı!


Sitenizdeki bu oranı yükseltmek için, adsense reklam kodlarımızdan en az birini mutlaka sitelerimizdeki konu sayfalarında, içeriğin en yakınına, yani o içerikteki metinlerin arasına, çok yakınına yerleştirmek gerekir. En fazla reklam ilgisinin ve tıklamanın bu şekilde sağlandığı tespit edilmiş.


Kaynak (http://webmaster.bbs.tr/adsense-adwords/2444-adsense-reklamlarinda-daha-cok-tiklama-saglamak-new-post.html)

dangersercan
12 04 2014, 14:28
Bence en iyi reklam konu içeriğine eklenen reklam yöntemidir. Konu içeriğine ekledğimiz reklamlar her belli mesajdan sonra gösterildiği için tıklanma ve gösterim sayısı fazla olur.

deniz
12 04 2014, 17:31
Tıklanma sağlanmak için söylediğiniz yöntem doğru. Ancak orjinal konudaki erkolay ustanın yorumuna göre CPM reklamlar için en uygun yer menünün olduğubölge civarıymış. Her sayfadan görüldüğü içingösterim oranının düşmesigibi bir ihtimal yok orada.