PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenize Alexa Rank Kodu EklemeWeBMasteR
19 12 2013, 21:19
Sitenize Alexa Rank Widget Kodu Ekleme


Sitenize alexa sıralama kutusu ekleyerek, tarayıcılarında Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçileriniz hakkında da Alexa'nın bilgi edinebilmesinin sağlanacağı ve bu sayede sitenizin Alexa sıralamasında daha iyi konumlara geleceği düşünülür. Ben bunun çok etkili olacağına inanmıyorum ama bu konuyla ilgili merakla araştırma içine giren arkadaşlara Alexa rank widget kodu ekleme yolunu anlatmak istedim.

İlk olarak Alexa Internet - Traffic Widgets (http://www.alexa.com/siteowners/widgets) giriniz.
Kutucuklara sitenizin linkini yazınız.
"Build Widget" tıklayınız.
Çıkan kodlardan beğendiğiniz bir tanesini kopyalayın ve sitenizde uygun gördüğünüz bir yere yapıştırınız. En güzel footer'da durur.

Alexa Rank Kodunu Sitenize Eklemezseniz, Alexa İçin Ne Farkeder?

Arama motorları çok link çıkışı yapan siteleri sevmez. Ama hiç link çıkışı yapmayan siteleri de sevmez. Bu yüzden, tüm dünyada güvenilirliği bilinen, mesela Alexa, Dmoz gibi sitelere link vermek faydalıdır. Garantili link önerme işlevini yerine getirmiş olursunuz.

Gelelim Alexa için rank widget yayınlamanın etkisine; bu öyle çok büyük bir ilerleme sağlamaya yeterli olamasa da, küçük bir miktar, alexa sıralamanıza olumlu etki eder. Alexa kendisini öneren siteyi elbetteki sever. Etkinin daha fazla olması için, özellikle, Alexa doğrulamasını da yapınız ki, sizin de Alexa içinde kayıtlı bir yeriniz olsun.

Hani diyeceksiniz ki, "Alexa için kaydolmaya gerek yok, Alexa tüm siteleri görür." Bu içi boş bir iddiadır. Evet görür ama, sitenizin tanımını yapmaz, öylesine bir link olarak görür. Oysa kaydolup, doğrulayarak, sitenizin istediğiniz şekilde tanımlanıp, Alexa üzerinden doğru hedeflendirme ve kategorizasyona göre yerleşimini sağlarsınız.

Daha fazla ilerleme için de, Alexa linkiniz üzerinden uzun süreli hit almak, sitenizi ziyaret edenlerin Alexa Sparky, ya da en azından Alexa Toolbar kullanmaları gerekir. Bunu sağlamak bizim elimizde değil. Ama bu şekilde Alexa Sparky veya Alexa Toolbar kullanarak Karşılıklı dolaşım yapılan dayanışma grupları var. Bunlara katılmanızı öneririm.

erkolay
29 11 2014, 08:54
Sitenize alexa sıralama kutusu ekleyerek, tarayıcılarında Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçileriniz hakkında da Alexa'nın bilgi edinebilmesinin sağlanacağı ve bu sayede sitenizin Alexa sıralamasında daha iyi konumlara geleceği düşünülür. Ben bunun çok etkili olacağına inanmıyorum ama bu konuyla ilgili merakla araştırma içine giren arkadaşlara Alexa rank widget kodu ekleme yolunu anlatmak istedim.Usta, Alexa rank widget kodu ekleyerek, illa ki bir etki sağlanır değil mi? Tarayıcılarında Alexa toolbar kullanmayanların da bu widget sayesinde site istatistiklerine kaydolacağını düşünüyorum ben de. Alt kısımda da belirttiğin gibi, böyle otoriter sitelere link vermek gayet uygundur.

Sir.Vanity
08 03 2015, 03:18
direkt kod:


<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"><script type="text/javascript" src="http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com"></script></a>

Sir.Vanity
22 05 2015, 19:13
Kaynak vererek paylaştım bir yerde.

#Thanatos
14 07 2015, 01:06
Teşekkürler İşe Yaradı :o:o:o:o:o

meyrenam
07 09 2015, 19:27
ben ekleyemedim yardımcı olur musunuz lütfen kodu ekliyorum ancak görüntüleyemedim?

erkolay
07 09 2015, 19:43
ben ekleyemedim yardımcı olur musunuz lütfen kodu ekliyorum ancak görüntüleyemedim?

Hoş geldin meyrenam arkadaş. Nereye ekledin de görünmedi? Bir bakabilir miyiz?

meyrenam
07 09 2015, 19:55
bi yan menüye ekledim en alta bir de footer mavi kısma ekledim ayrı ayrı olmadı gözükmedi

erkolay
07 09 2015, 20:44
bi yan menüye ekledim en alta bir de footer mavi kısma ekledim ayrı ayrı olmadı gözükmedi


Sakıncası yoksa eklediğin sitenin adresini alabilir miyiz? Bakalım derken onu kastetmiştim.

meyrenam
08 09 2015, 10:28
bu siteye eklemeye çalıştım ama olmadı http://www.kalitelibeslenme.com/

deniz
08 09 2015, 11:36
<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/kalitelibeslenme.com" title="Kalitelibeslenme.com Alexa Traffic Rank" target="_blank"><script type="text/javascript" src="http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=kalitelibeslenme.com"></script></a>

Bu kodu yapışltır meyrenam

meyrenam
08 09 2015, 11:48
hani koda nerede göremiyorum

WeBMasteR
08 09 2015, 12:19
Temayla çok oynadık. Gtmetrix puanlarını yükselteceğiz diye neler yaptık. Onlar da görünümde hatalara neden olmaya başladı.

Alttan tema değişimi yaparsanız deniz'in yazdığı kodu görebilirsiniz. MetroWM temasını seçin lütfen.

Mygitar
18 09 2015, 14:42
ben siteme verify kodu eklemek için giriş yaptım ama site ekleymiyorum kredikarı bilgisi istiyor :S

WeBMasteR
18 09 2015, 15:15
Kredi kartı istediği yer premium üyeliktir. Bu kodu almak için premium üyelik gerekmiyor.