PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üye Grupları Hakkında BilgilerWeBMasteR
10 10 2013, 15:00
Webmaster.bbs.tr olarak, üye gruplarımız ve forumu kullanma biçimleri şimdilik şu şekildedir:

1- Adminler: Sitenin her türlü yönetiminden, geliştirilmesinden sorumludur. Tüm üyelere yardımcı olurlar. Kabahatli üyelerin yaptırımlarını hakkaniyet ölçüsünde sınırsız yetki ile kullanırlar. Süresiz yaptırımlarda en az 1 admin ile görüş birliğine varması zorunludur.

2- Co-Adminler: Bakım, Onarım, Tema, Reklam düzenleme dışında admin yetkilerinin çoğuna sahip yönetici grubudur. Süresiz yaptırımlarda en az bir admin ile görüş birliği içinde olması zorunludur.

3- Süper Moderatörler: Sitenin içerik yönetiminden, tüm forumların denetiminden sorumludur. Tüm bölümlerde, kendi yetkileri ile kabahatli üyelere 7 güne kadar yaptırım uygulayabilir. Daha uzun yaptırımlar için, diğer yöneticilere öneride bulunmalıdır.

4- Moderatörler: İlgi ve yetenekleri olan forumları geliştirmek, denetlemek ve görevli olduğu forumlarda üyelere yardımcı olmakla sorumludur. İlgili bölümlerindeki içerikleri düzenleme yetkileri vardır. Kabahatli üyelere, kendi yetkileri ile 3 güne kadar yaptırım uygulayabilirler. Daha uzun yaptırımlar için, diğer yöneticilere öneride bulunmalıdır.


5- Pro Üye: Mesaj sayısı 25 üzeri olan üyelerdir. Doğrudan konuları ve mesajları yayınlanır. Sosyal grup ve albümler, imza ve avatar oluşturabilirler. CMS ve Bloglarda tam erişim yetkisi ile konu açabilirler.

6- Üye: Mesaj sayısı 0 ile 24 arasında olan üyelerdir. Profil mesajı yazamazlar, imza, avatar, sosyal grup ve albüm oluşturamazlar. CMS ve Bloglarda konu açamazlar. Bloglardaki konulara BBCODE kullanmadan yorum yapabilirler.

WeBMasteR
03 02 2015, 22:42
Yeni Üyelerin özel mesaj sistemi kullanımı sağlanmış, Link İşlem Kategorisi hariç, konu ve mesajlarındaki moderasyon kaldırılmıştır. Durumun suistimal edilmemesi rica olunur.

Sir.Vanity
29 05 2015, 10:12
Yakında yeni ranklar eklenecektir.

deniz
30 05 2015, 22:41
Yakında yeni ranklar eklenecektir.

Yeni ranklar derken yeni gruplar mı eklenecek, yeni rank tasarımları mı?

Sir.Vanity
03 06 2015, 22:40
Yeni ranklar derken yeni gruplar mı eklenecek, yeni rank tasarımları mı?
2 side eklenecektir.

denizci
03 07 2015, 10:19
Avatar yükleyemiyorum. Mesaj sayım 25'i çoktan geçti. Bir üst gruba alabilir misiniz beni?

WeBMasteR
04 07 2015, 21:40
Avatar yükleyemiyorum. Mesaj sayım 25'i çoktan geçti. Bir üst gruba alabilir misiniz beni?

Üyeliğin bir üst grup pro üye olarak değiştirilmiştir denizci arkadaş. Gecikme için özür dileriz.

AnkB
18 07 2015, 14:16
Güncellenmiştir.

Sir.Vanity
18 07 2015, 18:45
Yeni sistem daha guzel olmuş:)

WeBMasteR
25 12 2015, 19:38
Blogların site tanıtımı için istismar edilmesi üzerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.

Yeni "Üye" grubunun blog açma izinleri kaldırıldı.

Bloglara yorum yapabiliyorlar, ancak BBCODE kullanım izinleri sadece blog yorumlarında kaldırıldı. Forum içinde ne konu açma ne de BBCODE yasağı sözkonusu değildir.

Yani Blog bölümünü tam erişim yetkisi ile kullanma hakları için en az Pro Üye grubuna yükselmek gerekmektedir.

Pro üyeler de blogları amacı doğrultusunda kullanmalıdır. Orada makale paylaşılır ve altına kaynak link eklenebilir. Site tanıtımı için forumda Link İşlemleri kategorimiz mevcuttur. "Site Ekle", " Blog Tanıtımı", "Forum Tanıtımı" ve "Sosyal Medya Sayfası Tanıtımı" bölümlerinden oluşur.

Bunlardan başka bir yerde site tanıtımı yapmak bölüm ihlalidir ve yaptırım sebebidir.