PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kombi ve kalorifer petek temizliğiGalder
27 09 2016, 06:34
Kombi bakımının yanı sıra kalorifer peteklerinin de temizlenmesi gerekmektedir. İstanbul da uzun yıllardır temizlenmeyen peteklerde yaşanan sorunlar görüyoruz. Örneğin bağcılar protherm kombi servisi (http://bagcilar.prothermkombiservis.org) sahada karşılaştığı en büyük sıkıntılardan birisi petek temizliği yapılmamış kombilerle karşılaşmaktadır. Bağcılar ilçesinde bulunan petek temizlere şubemiz burada bulunan komşuları için özel kimyasallar ile hazırlanmış temizleme ve sökücü özelliğe sahip ekipmanlarımız ile peteklerinizi ilk gün aldığınız gibi temiz hale getiriyor.

Kombilerde karşılaşılan bazı arızaların petekler içerisinde dolaşan suyun pislenip iyice çamurlaşması ile görülmektedir. Bunlar üç yollu gruplar, Ana ve plaka eşanjörlerin tıkanması ile karşılaşılmaktadır. Biz güngören protherm servisi (http://gungoren.prothermkombiservis.org/) her zaman kombilerin bakım sırasına göre periyodik yıllarda radyatör peteklerin de temizlenmesi gerektiği konusunda müşterilerimize sıklıkla bilgi veriyoruz. Kışın daha iyi bir performans da ısınmak istiyorsanız bu önerilerimizi kesinlikle dikkate almanız sizin faydanıza olacaktır.

Firmamız protherm zeytinburnu (http://zeytinburnu.prothermkombiservis.org) Şubemiz kış aylarında yine gördüğü en büyük problemlerden birisi en son odalarda bulunan peteklerin yeterli ısınmadığı konusudur. Protherm kombiye en yakın olan odada bulunan petek iyi şekilde ısınırken uzakta kalan bir veya bir kaç radyatörün ısınmadığı görülmektedir. Buna çözüm olarak kombi ve petek bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Cihaz içerisinde bulunan çamurlu veya kirli su eşanjör üzerinde düzgün ısınmayacak ve pompa suyu uzak noktalarda bulunan peteklere gönderemeyecektir.