PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mozilla Firefox 49.0.1 Duyurulduerkolay
24 09 2016, 11:13
Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox, 49.0.1 sürümüne güncellendi. Sürüme emeği geçen herkese teşekkür edildiği bildirilirken, sürümde, yalnızca Windows'ta meydana gelen kilitlenme sorunlarının giderildiği, bunun dışındaki özelliklerin 49.0 sürümünde (https://www.mozilla.org/firefox/49.0/releasenotes/) dile getirildiği vurgulandı.

https://www.mozilla.org/media/img/firefox/firefox-independent-1200.5bd827ccf1ed.jpg

Mozilla Firefox 49.0.1 hakkında daha geniş bilgi edinmek için, sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/firefox/49.0.1/releasenotes/) inceleyebilirsiniz.

"Güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası..." ilkesi ile yoluna devam eden tarayıcı; casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına, yemleme korumasına sahip ve getirdiği binlerce yararlı eklentiyle istenilen biçimde kişiselleştirilebiliyor.

Çeşitli güvenlik düzeltmeleri ve kimi sorunların çözümünü içeren yeni sürümde, hızlı JavaScript performansı sağlanmış bulunuyor.

Çoğu eklenti Firefox ile öntanımlı biçimde uyumlu kullanılabiliyor. HTML5, XHR, MathML, SMIL için destek standartları geliştirilen; kimi kararlılık sorunları da giderilen Mozilla Firefox, web ve eklenti geliştiricileri için donanımsal hızlandırılmış grafikler ve HTML5 teknolojileri gibi yetenekleriyle ve önemli ölçüde iyileştirilen JavaScript performansı ile geliyor.

Firefox; dünyanın çeşitli yerlerindeki Mozilla topluluk üyelerinin katkılarıyla 80'den fazla dilde kullanılabiliyor.
Mozilla Firefox 49.0.1 indirmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyurusu yapılıncaya kadar:Mozilla FTP sayfası (https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/49.0.1/)
İndirme sayfası (http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html)


Getgnu.org (http://www.getgnu.org/internet/mozilla-firefox-49-0-1-duyuruldu.html)