PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsimTescil'in Sahibi Tutuklandı İddiasıFurkan Oymak
11 08 2016, 04:08
Bir çoğumuzun yıllardan beri kullandığı İsimTescil.Net'in sahibi olduğu iddia edilen Ferhat Tunalı veya Abdullah Büyük tutuklandı.

http://www.isimtescil.net/images/IsimTescilNET-2012/isimtescil-logo.png

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) finans ayağına yönelik 'himmet' operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol kararıyla serbest bırakılması sonrası Bulgaristan'a kaçan "FETÖ'nün para kasası" olarak nitelenen örgüt üyesi Abdullah Büyük Türkiye'ye iade edildi.

"Ferhat Tunalı" kod adlı Abdullah Büyük daha öncelerden (2015 yılında) her salı günü Abdullah Büyük'ün kendine ait FBS adlı firmasının Üsküdar'daki firmaya ait 5 katlı binada her salı akşamı mütevvelli heyeti toplantıları yapıldığı, Paralel Yapı'nın bölgedeki iş ve işleyişinin finanse edilmesine yönelik kararlar alındığı iddia ediliyor. Bu olaylar örgüte daha önceden "Ertuğrul" kod adlı birisinin katılması ve sondan çıkmasıyla beraber polise 2 kez ihbarda bulunmasıyla gelişmişti. Gözaltına alınan 17 kişiden 8'i serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen, "Ferhat Tunalı" kod adlı Abdullah Büyük'ün de aralarında bulunduğu 9 kişi için ise adli kontrol kararı verildi.

Kaynak (http://www.furkanoymak.com.tr/blog/fetocu-isimtescilin-sahibi-tutuklandi/)

WeBMasteR
11 08 2016, 10:41
Firma yetkilileri, habere konu edilen Abdullah Büyük'ün kendileriyle bir ilgisi olmadığını iddia ediyorlar. Gerçi "Türkiye'deki firmayla ilgisi yok" demişler ama bize onların da cevabını bu konuya eklemek düşer.

İsim Tescil şöyle bir açıklama yapmış:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13886282_1177216432298723_3784718645359329645_n.pn g?oh=c86d2759eb088de558c4729dd200e2b3&oe=581A8E1F

İsim Tescil ICANN üyesi bir kuruluştur. Alan adlarına ilişkin hukuki durum, bu uluslararası iş sözleşmelerine göredir. Eğer bu iddialarla firmaya kayyum atanmasına uzanan bir süreç yaşanırsa devletin el koyması gibi bir durum sözkonusu olabilir. Bu durumda tek sakınca müşteri bilgilerinizin devletin eline geçmesi olur. Eğer gizliliğinizi önemserseniz o zaman önlem olarak transfer düşünebilirsiniz.

Hukuken masumiyet karinesi gereği ilgili gelişmelerde bu veya başka bir firmanın/şahısların suçlu bulunacağı ana kadar, aleyhinde yapılan haberler, karalama kampanyası olarak düşünülebilir. Bu nedenle konudaki haberin iddialardan ibaret olduğunu belirtmek zorundayız.

Şahsen ne kapitalizm'i severim ne de böyle dini çıkar gruplarını. Şeriatta bile tarikatlar/cemaatler yasakken 'Demokrasi Şampiyonu' Türkiye'de binbir tane tarikat/cemaat cirit atıyor ve Cumhuriyet tarihi boyunca kah birbirleri ile çıkar ittifakları yaparak kah birbirlerini yiyerek ülke yönetiminde söz sahibi olmak için herşeyi yapıyor. Bu yapıların hiçbiri umrumda değil ama şahsi veya tüzel kişilik haklarına saldırı durumunu asla istemeyiz. İsimtescil firmasının bu gruplardan biri ile ilgisi var mı yok mu bilemeyiz. Varsa ve ispatlanırsa hukuk içinde gereğini yapar devlet. Ama bir ilgileri yoksa böyle karalama haberleri yapanlar suçlu duruma düşer.

İnsanlara/kurumlara istemeden de olsa kara çalmak kolaydır ama o lekeyi silmek kısa vadede çok zordur. Haksız yere suçlandığını düşünüp intihar eden insanları gördük.

Ricamızdır: Özellikle kişiler ve kurumlarla ilgili, objektif olmayan haberler paylaşmayalım. Siyasetteki dezenformasyona biz burayı alet etmeyiz, ettirmeyiz.

AnkB
11 08 2016, 11:20
FETÖ üyesi mi değil mi bilmem ancak dinci bir firma oldukları daha önceden belliydi, muhtemeldir FETÖ üyesi olduğu... Muhtemelen gizleme açısından yapılan bir açıklama olabilir.

WeBMasteR
11 08 2016, 11:50
Türkiye'deki İslam referanslı tarikat/cemaatlerin tabanı yani hedef kitlesi birbirine benzer. Buna iktidar partisinin öz tabanı da dahildir. Aralarındaki geçişler her zaman kolay olmuştur. Özellikle iş dünyasındaki geçişler çıkar temellidir. Medyada gördüğümüz gibi dün bir tarafa bağlı olanlar bugün başka bir tarafa bayraktarlık yapıyor ve çok çirkin suçlamaların konusu oluyorlar. Biz bu dezenformasyona ortak olmayız.

erkolay
11 08 2016, 11:57
Webmaster Forumumuzun kurallarının ilk ifadesi şudur: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Kuralların tümü: Webmaster Forumu Kuralları (http://webmaster.bbs.tr/showthread.php?t=8843)

erkolay
12 08 2016, 21:04
İstanbul Ticaret Odası'nda ticaret ünvanı olarak "İsim Tescil"i sorguladığımızda karşımıza çıkan güncel bilgilere göre firmanın tescili Abdullah Büyük adına görünüyor.

https://i.imgsafe.org/e1cf4a8c59.png