PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deniz üzümü faydaları nelerdir?naturelstore
27 07 2016, 12:10
Deniz üzümü faydaları ve zararları nelerdir?

http://sifalibitkilerfaydalari.com/wp-content/uploads/2016/07/deniz-uzumu.jpe
Deniz üzümü (http://sifalibitkilerfaydalari.com/deniz-uzumu-faydalari-nelerdir/)olarak bilinen Efedra bitkisi Çin'de binlerce yıldır astım hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. 1755 yılında keşfedilen yüksük otokalp hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Dünya nüfusunun yaklaşık %80 'ini hala geleneksel yöntemleri ve şifalı bitkileri kullanmaya devam ediyor. Bu neden ile büyük ilaç şirketleri, araştırma merkezleri ve birçok bilim insanı dünyanın dört bir yanında tıbbi olarak kullanılan bitkileri araştırmaya devam etmektedirler. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bir bitkinin içerisinde binlerce kimyasal bileşim olduğu bilinmektedir. Uçucu yağlar , sabit yağlar , flavonitler, glikozitler, alkolitler, terpenler, resinler, saponinler, antrasenler gibi ancak bu bitkiler içerisinde binlerce yada yüzlerce maddenin hangisinin hastalıklara iyi geldiği tam ve net olarak bilinmemektedir.

Modern ilaç bilimi nedeni ile artık bu tür zehirli bitkiler yüzünden kimse yaşamını yitirmiyor. Eskiden tarih öncesinde antik çağda birçok kişi hastalıkların tedavisi sırasında kullanılan bitkiler sebebi ile yaşamını yitiriyordu. Modern tıbbın ilerlemesi ile üretilen sentetik maddeler ile yapılan ilaçlar sayesinde daha sağlıklı üretimler yapılabilmektedir.

Genel olarak kanıya göre birçok kişi bitkilerin zararsız olduğunu düşünür. Oysa ki birçok bitki bizim için çok zararlıdır yada zararlı olabilir. Örneğin hergün meyvesini yediğimiz domates veya salonumuzda süs bitkisi olarak yetiştirdiğimiz difenbahya bile birer zehir olabilir birçoğumuz bunun zehirini bilemeyiz. Sonuç olarak bitkiler kullanılırken bilinçli olmakta fayda var araştırmadan hiçbir bitkiyi kafamıza göre kullanmamalıyız.

Kaynak : Şifalı Bitkiler Seninle Kitabı alıntıdır.
Kaynak site : http://sifalibitkilerfaydalari.com/

batuhanefe
08 09 2016, 15:01
İlk defa öğrendiğim bilgiler için teşekkürler.