PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diploma - Duplikata Meselesideniz
13 06 2016, 11:25
Marmara Üniversitesi Rektörü ve Erdoğan'ın diploması hakkında ortaya çıkan beyanatlar, HDP'nin YSK'ya Cumhurbaşkanı'nın Diplomasının Akıbetini sorması ve bunlarla yaşanan gelişmeleri etraflıca düşündüğümüzde içinden çıkılmaz bilgi manüplasyonları ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz.

Twitter'da Emre Erciş'in çarpıcı bilgilendirmelerine bir bakalım. Emre Erciş'in Twitter hesabında sıralı numaralarla yaptığı paylaşımlar şu şekilde:


Birazdan Marmara Üniversitesi Rektörü ve Erdoğan'ın diploması hakkında gözlerden kaçan çok önemli bir detayı paylaşacağım.


1- Erdoğan'ın diploması konusunda "Sahte veya Noter, sahtecilik yapmıştır" diye bir açıklama yaparak konuyu çetrefilli hale getirmeyeceğim.


2- Şu an yazacağım ve gözlerden kaçmış olan o detayı, Erdoğan'ın diplomasının GERÇEK OLDUĞU sav'ı ve Rektör Arat'ın beyanı üzerinden yazacağım.


3- Marmara Üniversitesi rektörü Arat, 3 Haziran günü üniversitenin resmi web sitesinde 4 sayfalık bir açıklama yayınlamıştı.


4- Türkiye, hatta YSK bile Erdoğan'ın DUPLİKATA aldığını Marmara Üniversitesi Rektörü Arat'ın beyanı üzere 3 Haziran günü öğrendi.


5- Arat'ın DUPLİKATA konusunda yazılı açıklamasını yeniden hatırlamadan önce DUPLİKATA nedir, hangi koşullarda verilir onu hatırlayalım.


6- DUPLİKATA NEDİR?

https://pbs.twimg.com/media/Ck0T-VpWgAAEHXA.jpg
https://pbs.twimg.com/media/Ck0T-mzWEAAriFn.jpg7- DUPLİKATA İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER NELERDİR?

https://pbs.twimg.com/media/Ck0UUyUWUAAvwhE.jpg8- Şimdi Marmara Üniversitesi Rektörü Arat'ın 3 Haziran günü yaptığı açıklamayı yeniden hatırlayalım:

https://pbs.twimg.com/media/Ck0UuLFWkAALL18.jpg9- Arat'ın beyanına göre Erdoğan, 31 MART 2011'de DUPLİKATA başvurusunda bulunuyor ve haliyle DUPLİKATA için gerekli evrakları teslim ediyor.


10- 31.3.2011'de DUPLİKATA için Erdoğan'dan istenen EVRAKLAR:Kayıpsa
GAZETE İLANI
NÜFUS BELGESİ
HASAR GÖREN VEYA YIRTILAN DİPLOMA
DEKONT


11- Şayet Erdoğan, diplomasını kaybetmişse GAZETEYE İLAN VERMEK ZORUNDA ve bu ilanı Duplikata başvurusunda üniversiteye İBRAZ etmek zorunda.


12- Erdoğan'ın BAŞBAKAN olduğu 31.3.2011 tarihinden geriye doğru 1 yılı taradım ve hiç bir gazetede İLAN VERMEDİĞİNİ tespit ettim.


13- Zaten Erdoğan'ın her hangi bir ulusal gazeteye "DİPLOMAMI KAYBETTİM HÜKÜMSÜZDÜR" ilanı vermesi hemen hemen her yerde HABER OLURDU!!!


14- Dolayısıyla hiç bir gazetede Erdoğan'ın Diploması hakkında KAYIP ilanı yer almadığına göre ilk olasılık DİPLOMANIN KAYBOLMAMIŞ OLDUĞU!


15- Peki Erdoğan GAZETEYE KAYIP İLANI vermediyse o zaman geriye sadece 1-Diploma YIRTILDI2-KULLANILAMAYACAK HALE GELDİ.


16- Bu 2 ihtimal dahilinde de Erdoğan'ın DUPLİKATA başvurusunda bu (Yırtılan veya kullanılamayacak hale gelen) diplomayı ibraz etmek zorunda.


17- Üniversite de Erdoğan'ın ibraz ettiği bu kullanılmayacak haldeki diplomayı, yönergenin 13.maddesi 7.fıkrasına göre İMHA ETMEK ZORUNDA!


18- Her iki olasılıkta YSK'nın HDP'ye beyan ettiği DİPLOMANIN geçersiz olduğunu kanıtlar.Üstelik "Diploma kayıttı BULDUK"tezini de çöpe atar.


19- Burada YSK ibraz edilen belgeyi araştırmadığı için, noter USULSÜZLÜK yaptığı için, Arat ise yalan beyan ve sahtecilikten yargılanmalı.


20- Erdoğan'a gelince başta Cumhurbaşkanlığı düşürülmeli,"Evrakta sahtecilik,yalan beyanda bulunma" gibi suçlardan soruşturma açılmalı.


21- Üstelik bu twitlerim için de bana "YALAN VE İFTİRA"dan dava açmalı. 16 davamıza bir yenisini eklemeli ve 17 davamız olmalı :))))

Tweetlerine gelen eleştirilere şu mesajlarla noktayı koyuyor Emre Erciş:

Erdoğan'ın YSK'ya beyan ettiği evrak hükümsüz ve geçersizdir. Mesele bu...


Anlamayan dostlar için tekrarlayayım. Mesele Erdoğan'ın kaç yıl okuduğu veya okumadığı değil. Mesele YSK'ya teslim edilen belge.


Erdoğan ister 2 ister 4 isterse 6 yıl okumuş/okuduğu iddia edilmiş olsun. Bunun şu noktada bir önemi yok. Önemli olan DUPLİKATA ve YSK.


Tartışmanın zeminini hazırlarken Erdoğan'ın diplomasının GERÇEK OLDUĞUNU var sayarak başladım. Çelişki ve usulsüzlük YSK'ya teslim edilende.

Evet iddialar bu yönde olunca aklımızdaki sorulara Erdoğan lehine bir cevap bulamıyoruz. Bakalım konu hakkında taraflar nasıl açıklamalar yapacak? Diplomasız bir cumhurbaşanına mı sahibiz? Yoksa Uzun Adam'a iftira mı atılıyor? Takdir sizin gayri...

Tweetlerin sahibi Emre Erciş'in Twitter Adresi: https://twitter.com/EmreErcis1

WeBMasteR
17 06 2016, 01:56
Abdüllatif Şener: Erdoğan'ın Diploması 2 Yıllık!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'diploması' gündemdeki yerini koruyor. CHP'nin üst üste verdiği soru önergelerine rağmen hâlâ sis perdesini aralamış değil. Konuya ilişkin bir açıklama da AK Parti'nin kurucularından Abdüllatif Şener'den geldi.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/774997d66ee32729f52c80b06bba886b.jpg

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç'in hazırlayıp sunduğu Basın Koridoru'nda 'diploma' konusu da ele alındı.

Erdoğan'ın eski mesai arkadaşı, AK Parti'nin kurucularından Abdüllatif Şener'den çarpıcı açıklamalar geldi.

Şener, Erdoğan'ın diplomasının 2 yıllık olduğunu söyledi. Erdoğan'ın diplomasına ilişkin çelişkili açıklamalar yapıldığına da dikkat çeken Şener, "Bir cumhurbaşkanının diplomasının ne olduğunu bilmek herkesin hakkıdır kardeşim" dedi.

Sosyalist Gazete (http://www.sosyalistgazete1.net/2016/06/15/abdullatif-sener-erdoganin-diplomasi-2-yillik/)