PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linux Lite 3.0 Final Sürümü Duyurulduerkolay
31 05 2016, 21:52
Beta sürümü 9 Mayıs 2016'da duyurulan kullanıcı dostu, Ubuntu tabanlı, düşük kaynak tüketimi ile gelen, hafif bir GNU/Linux dağıtımı olan Linux Lite (http://www.linuxliteos.com/)'ın 3.0 final sürümü, Jerry Bezencon tarafından duyuruldu.

https://www.linuxliteos.com/images/shop/linuxlite_rect_sticker.png

Sürümü duyurduğu için mutlu o lduğunu söyleyen Bezencon; 2 serisinden bu yan aoldukça değişen sistemin, önemli bir dizi değişiklik, gözden geçirilmiş grafiksel yazılım yöneticisi ve yeni bir önyükleme temasıyla geldiğini ifade etti. Aynı zamanda bir dizi hata düzeltmesi içeren sistemin oluşumuna geribildirimleriyle katkıda bulunanlara teşekkür eden Bezencon; Lite yazılımının revize edildiğini belirtti.

Bezencon; sisteme Audacity (ses editörü), Calibre (e-kitap okuyucusu ve yöneticisi) ve Pinta eklediklerini söyledi.

http://i.imgur.com/PQ02l5e.png

Linux Lite 3.0 final hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (https://www.linuxliteos.com/forums/release-announcements/linux-lite-3-0-final-released/) inceleyebilirsiniz.
Linux Lite 3.0 final edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanalabilirsiniz.


İndirme sayfası (MD5) (https://www.linuxliteos.com/download.html)
linux-lite-3.0-64bit.iso (http://downloads.sourceforge.net/linuxlite/linux-lite-3.0-64bit.iso) (955MB, torrent (https://www.linuxliteos.com/torrent/linux-lite-3.0-64bit.iso.torrent))


Getgnu.org