PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bizden sadece limon alan ülke :Dyutuliti
22 04 2016, 02:40
Patlıcana da yasak konmasıyla birlikte Rusya, Türkiye'den sadece limon ithal ediyor.

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Dairesi Rosselkhoznadzor, Türk patlıcanının 25 Nisan'dan itibaren Rusya'ya girmesini yasakladı.

YASAKLAMA NEDENİ
Rosselkhoznadzor, Türk patlıcanına yasak getirilme nedenini ise, insan sağlığını tehdit eden 'karantina organizmaları' taşımak olarak açıkladı. Daha önceTürkiye'den ithal edilen 28 ton patlıcan karantinaya alınmıştı.

SADECE LİMON İTHAL EDİYOR
Rusya, Türkiye'ye yönelik yeni yıldan bu yana ilan ettiği yaptırımlar çerçevesinde yasak tarım ürünleri listesine son olarak nar ve biberi eklemişti. Patlıcana da yasak konmasıyla birlikte Rusya, Türkiye'den sadece limon ithal ediyor.
bu haber (http://www.habertakvim.com/)e gülünür

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre,Rusya'ya 2013 yılında 83 milyon dolarlık limon ihracatı yapılırken, bu rakam 2014'te Rusya'daki ekonomik daralmanın da etkisi ile bir miktar gerileyerek 78 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Türkiye'nin sattığı miktar azalmış görünse de aslında 2013 yılında Rusya'nın limon ithalatında Türkiye'nin payı yüzde 62 iken, 2014'te yüzde 68'e çıktı. Aynı dönemde Arjantin'in payı yüzde 12, Güney Afrika'nın payı ise yüzde 7 olarak gerçekleşti.

VOTKA ETKİSİ
Rusya'nın limonu ambargo dışı tutmasını değerlendiren Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Bülent Aymen, "Ruslar, kış aylarında limonu votka ile yoğun biçimde tüketiyor. Bu nedenle ambargo dışı kaldı" ifadelerini kullandı.

kaynak: http://www.habertakvim.com

Furkan Oymak
22 04 2016, 21:32
Backlink çöplüğü :D

deniz
22 04 2016, 21:47
Aslında bizim için farketmez. Sonuçta tüm bağlantılar aynı siteye gidiyor. Ama link verilen sitenin alacağı etki, linkleme sayısı çoğaldıkça azalır.

Her makaleden tek link çıkışı önerilir. Maksimum fayda öyle alınır. Biz de o hale getirdik. Tanıtım güme gitmesin diye işinize en çok yarayacak kelimeye linki bırakıp diğerlerini kaldırdık.