PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raspberry Pi 3 Geldideniz
29 02 2016, 20:13
Hatırlanacağı gibi, çeşitli modelleriyle kullanımda olan Raspberry Pi'in en son yalnızca 5$ fiyatla satışa sunulan Zero modeli kullanıma sunulmuştu. İkinci nesil versiyonu, Raspberry Pi 2 ile oldukça ilgi gören ürünün, şimdi de üçüncü nesil versiyonu kullanıma sunuluyor (https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-on-sale/).

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Raspberry-pi-3_0.jpg

Raspberry Pi ailesinin doğallıkla en güçlü üyesi olan Raspberry Pi 3; 35$ fiyatla satışa sunuluyor. 4 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran Broadcom BCM2837 işlemci ile gelen Raspberry Pi 3; 1GB RAM, WiFi N ve Bluetooth 4.1 kablosuz iletişim yongaları dışında 2xUSB (x2), ethernet, HDMI, microSD bağlantı noktaları içeriyor. Raspberry Pi; artık hafıza kartı desteği de veriyor. Tam dört yıl önce, Şubat 2012 (https://www.raspberrypi.org/blog/and-breathe/)'de 256MB’lık Raspberry Pi Model B ile piyasaya çıkan bilgisayar; bugüne kadar 8 milyon adet satış yapmış bulunuyor.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Raspberry-pi-3.jpg

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Raspberry-pi-3_2.jpg


Ürün ve proje hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için raspberrypi.org (https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-on-sale/) adresine başvurabilirsiniz.
Getgnu.org (http://www.getgnu.org/donanim/ve-raspberry-pi-3.html)