PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rockstor 3.8-12 Duyurulduerkolay
28 02 2016, 21:54
Ekli ağ depolama (NAS) ve özel bulut depolama çözümleriyle kullanıma sunulan, CentOS tabanlı uzman bir GNU/Linux dağıtımı olan Rockstor (http://rockstor.com/)'un 3.8-12 sürümü, Suman Chakravartula tarafından duyuruldu.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/rockstor.png

NFS ile dosya paylaşımı gibi standart NAS özelliklerine ek olarak, Samba, SFTP ve AFP gibi gelişmiş özelliklere sahip olan sistem; CoW Snapshot, sıkıştırma ve bitrot koruması desteği de vermektedir. Rockstor; ownCloud da dahil olmak üzere Syncthing, OpenVPN ve Plex gibi ek uygulamaları sağlamaktadır.

Rockstor 3.8-12'yi duyurmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Chakravartula; sistem üzerinde kimi iyileştirmeler yapıldığını, sistemin çok daha sağlam ve daha basit kılındığını belirtti. Yükleme tamamlandıktan sonra, kararlı güncelleme aboneliği satın alınmasını öneren Chakravartula; mevcut abonelerin Web-UI üzerinden güncellemeleri kolayca gerçekleştirebileceklerini hatırlattı. Web UI işleyişinde de değişikliğe gidildiğini belirten Chakravartula; S.M.A.R.T, NUT ve SSL sertifikası yönetimi için çeşitli hata düzeltmelerinin yapıldığını söyledi.

Rockstor 3.8-12 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (http://rockstor.com/blog/news/announcing-rockstor-3-8-12/) inceleyebilirsiniz.


Rockstor 3.8-12 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


İndirme sayfası (http://sourceforge.net/projects/rockstor/files/)
Rockstor-3.8-12.iso (http://downloads.sourceforge.net/rockstor/Rockstor-3.8-12.iso) (726 MB)


Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/rockstor-3-8-12-duyuruldu.html)