PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marmara Üniversitesi'nde Mekatronik ve İnovasyon Günlerideniz
14 02 2016, 19:53
Marmara Üniversitesi öğrenci kulüpleri tarafından bu sene ilki düzenlenecek olan "Mekatronik ve İnovasyon Günleri" (MİG) mekatronik proje yarışması 28-29-30 Nisan 2016 tarihinde Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi'nde gerçekleşecek. Türkiye'de ilk defa uygulanacak yarışma, içinde barındırdığı kariyer günleri etkinliğiyle de dikkat çekiyor.

http://www.pcnet.com.tr/wp-content/uploads/2016/02/MIG-693x510.jpg
Yarışma 7 kategoriden oluşuyor. Bunlardan Lisans Bitirme Tezi Proje ve Festo Görev Tamamlama Proje kategorileri ile diğer benzer yarışmalardan farkını belli eden yarışma, alanında önemli sanayi şirketlerinin katıldığı Kariyer Günleri'yle de benzersiz bir bilimsel etkinliğe dönüşüyor.
Türkiye genelinde mühendislik ve teknolojik alanlarda eğitim alan öğrencilerin ve bu alanlarla ilgili kişilerin projelerini aynı platformda yarıştırma imkânı sunan MİG; yarışmacılara mekanik, elektrik, elektronik, optik, bilgisayar donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan endüstriyel alanlarda, elektronik parça bütünü ve iletişim sistemlerinin tasarımını yapabilme, geliştirme, elektronik aksanları arası ilişki kurabilme ve bunları kurallar içinde test edebilme kabiliyetini kazandırmayı amaçlıyor.
MİG hakkında daha fazla bilgi için www.mig.etkinlik.marmara.edu.tr (http://www.mig.etkinlik.marmara.edu.tr/) adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yarışma kategorileri


SUMO ROBOT

Mikro Sumo Robot
Mini Sumo Robot
Mega Sumo Robot
Humanoid Sumo Robot


ARAZİ ROBOT
MULTİKOPTER ROBOT
AVCI ROBOT
SERBEST PROJE
FESTO GÖREV TAMAMLAMA PROJE
LİSANS BİTİRME TEZİ PROJE


Kaynak: PCNet (http://www.pcnet.com.tr/haberler/etkinlik/marmara-universitesinde-mekatronik-ve-inovasyon-gunleri/)