PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kemal Sunal Nereliseotanitim
09 02 2016, 08:02
Kemal Sunal Nereli

Kemal Sunal nereli dersiniz? Bu soruya iki türlü cevap vermek mümkündür. Kemal Sunal'ın doğum yeri İstanbul'dur. Babası ise Malatyalıdır. Yani kökeni Malatya'dır diyebiliriz. Bu sayede Kemal Sunal nereli sorusuna cevap vermiş olur, hayatından ve başarılarından bahsedebiliriz.

Sunal Türkiye sinema tarihinin yetiştirdiği en iyi aktörlerden birisidir. Tek bir yüz mimiği ile milyonlarca insanı güldürebilen, oynadığı toplumun fakirliğini ve sorunlarını dile getiren filmleriyle önemli noktalara parmak basabilen bir aktördür. Kendi döneminden aktörler olan Şener Şen, Metin Akpınar ve Zeki Alasya gibi diğer ünlü aktörlerle de filmler çekmiş olan Sunal bir dönemin gülümsemesi haline gelmişti.

Kemal Sunal'ın Kariyeri

Kariyerine diğer oyuncular gibi tiyatro ile başlayan Sunal kısa sürede fark edilip sinemaya atılmış bir aktördür. Özellikle Hababam Sınıfı filminde aldığı "İnek Şaban" rolü ile adından kısa sürede bahsettirmiş ve Şaban karakterinin seri filmlerini çekmiştir. Filmlerinin çoğunda halkın fakirliğini ve zorlu hayatını yansıtmış, bir yandan da onların yüzlerine bir gülümseme olmuştur.

En ünlü filmlerinden bazıları Şaban Oğlu Şaban, Kapıcılar Kralı, Hababam Sınıfı Serisi ve Kibar Feyzo'dur.

Karakteri Üzerine

Kemal Sunal ailesi ve yakınları tarafından canlandırdığı karakterlerin aksine oldukça sakin ve ciddi bir kişilik olarak tarif edilen bir insandı. Özel ve ailevi hayatını her zaman medyadan uzak tutan Sunal, eğitime büyük önem veren bir insan olduğu da, yarım bıraktığı üniversite eğitimine geri dönerek gösterdi.

Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından ise Yüksek Lisansını yapan Sunalın tez konusu da kendi hayatı ve filmleri üzerineydi.

3 Temmuz 2000 yılında uçak yolculuğu esnasında kalp krizi geçiren Sunal hayata gözlerini yumduğunda Balalayka filminin çekimleri için Trabzon'a seyahat ediyordu. Kemal Sunal nereli (http://webmaster.bbs.tr/purtukal.com/biyografi/kemal-sunal-nereli.html) sorusuna da cevap verdiğimiz bu yazımızda karakteri ve kariyeri üzerine bilgiler de vermeye çalıştık.

Kaynak: purtukal.com/biyografi/kemal-sunal-nereli.html (http://purtukal.com/biyografi/kemal-sunal-nereli.html)