PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google, sahte 'İndir' düğmelerine savaş açtıSimyacı
08 02 2016, 23:43
Google, sahte 'indir' düğmeleriyle bizi kandırmaya çalışan web sayfalarına ceza veriyor. Artık sahte 'download' veya 'indir' butonlarını arama sonuçlarında görmeyeceğiz. http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/620x350/56b76038c03c0e5fa4fc7fac.jpg

Google, kullanıcıları şaşırtmaya yönelik reklamlar gösteren web sitelerine karşı yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Google, arama sonuçlarında bu tarz bir web sitesine tıklayan kullanıcıya "devamında aldatıcı site var" şeklinde bir uyarı mesajı gösterecek.

Google'ın amacı, kullanıcıları aldatmaya yönelik reklamlarla para kazanan web sitelerinin ziyaretlerini azaltmak. Google'ın "aldatıcı" bulduğu reklam türleri arasında sizi şifrenizi paylaşmaya yönlendiren sayfalar, sizi ilgisiz programlar indirmeye yönlendiren "İndir" düğmeleri içeren sayfalar var. Kısacası sizi güvenilir gibi görünüp farklı bir işlem yaptırmak için kandıran sayfalar, artık Google'ın hedefinde olacak.

İnternet devinin bu tür sayfalara savaş açmış olması oldukça doğal. Böylece tecrübeli kullanıcıların bile canını sıkan sahte "İndir" düğmelerinin bir sonunun gelmesini umuyoruz.

Hürriyet

deniz
09 02 2016, 00:16
Çok iyi olmuş. İnsanı sitelerden soğuttular. Bir sayfada 3-4 tane sahte, tuzak buton olur mu yaw?!!

Bunu siz istediniz vallahi! Az birşey para kazanacaksınız diye insanları tuzak bağlantılarla boğuşturdunuz. Çoğu zararlı yazılıma maruz kaldı. Bu gelişme ile biraz kendinize gelirsiniz umarım.