PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burak Yılmaz Çin'e Gittierkolay
05 02 2016, 22:21
Burak Yılmaz Beijing Guoan'a Gitti Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu.http://i.radikal.com.tr/620x332/2016/02/05/fft107_mf7010884.Jpeg

Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu.
Sarı-kırmızılı kulübün golcüsü, Çin kulübü Beijing Guoan'ın cazip teklifi karşısında Galatasaray'dan ayrılmak istediğini teknik direktör Mustafa Denizli ve yönetime bildirdi. Burak Yılmaz, Beijing Guoan Kulübü ile 4 yıllık anlaşma imzaladı. Golcü futbolcu, bonuslarla birlikte Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro (26 milyon TL) alacak.


PAY ALACAK
Beijing Guoan Kulübü, bonservis bedeli olarak Galatasaray'a 8 milyon Euro (26 milyon TL)ödeyecek. Sarı-kırmızılı kulüp bu parayı kasasına indirirken, Burak Yılmaz'a 3,5 yılda ödeyeceği 12 milyon Euro'yu (39 milyon TL) da ödemekten kurtulacak. Ancak 8 milyon Euro'nun (26 milyon TL) yüzde 25'i daha önce yapılan anlaşma gereği Trabzonspor'a ödenecek.


Burak Yılmaz'ın Çin'e gidişine, transferin son günlerine gelmesi nedeniyle teknik direktör Mustafa Denizli'nin karşı çıktığı öğrenildi.


Ancak Burak Yılmaz hocasıyla görüşerek, hayatının transferini yapacağını ve Galatasaray'da taraftarın artık kendisini istemediğini belirterek ayrılmaya kararlı olduğunu ve artık kulübüne faydalı olamayacağını bildirince, tecrübeli teknik adamın da bu transfere onay vermek zorunda kaldığı öğrenildi.


YARIN OYNAMAYACAK
Transferin saat farkı nedeniyle yarın açıklanacağı ve yarın oynanacak Torku Konyaspor mücadelesinde sahada olmayacağı öğrenildi.

Radikal (http://www.radikal.com.tr/spor/burak-yilmaz-cin-kulubune-transfer-oldu-1506039/)

deniz
05 02 2016, 23:06
Burak da Galatasaray da iyi bir karar almış bence. Ekonomik anlamda iki taraf da rahatlar umarım. Bilmem bu satışla Galatasaray cezadan kurtulabilir mi? Ünlü bir avukatla da anlaşmışlar. Hukuki yolları zorlayacaklar gibi görünüyor. Dursun Özbek, belki kendi döneminde bütçenin olumsuz yönde gitmesine katkı koymadığını iddia ederek erteleme talep edebilir. UEFA da Burak'ın satışından sonra ne der göreceğiz bakalım.

erkolay
06 02 2016, 10:50
Burak'ın kafası zaten gitmişti, kalsa faydalı olmazdı sanırım. Kendisi için hayırlısı olur umarım. Kulüp içinse çok kötü bir zamanda gelişen bir transfer oldu. Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde, Spor Toto Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda hala devam eden gidişatına Sinan Gümüş ve Podolski yeterli olacak mı? Normal transfer dönemi sürerken yapılması gerekirdi bu transferin ve kulübün oturup alternatifini bulması gerekirdi. Şimdi öyle bir şansı kalmadı. Galatasaray için ciddi bir zaaf oldu bu gidiş.