PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na "diktatör bozuntusu" yanıtıimhotep496
20 01 2016, 16:56
"Cevap vermediğimde haklı olduğunu düşünecek kadar cahil ve ahlaksız. Akıl sağlığının yerinde olup olmadığını bilimiyoruz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel kurulunda kendisine "diktatör bozuntusu" diyen CHP liderine bu sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu için, "Serseri mayın gibi ne zaman kime saldıracağı belli olmuyor" diyen Erdoğan, "Namus ve şeref fukaraları için vakit harcamak bana zul geliyor" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.


İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;


- Kendine aydın,akademisyen diyen bir avuç lümpenin yönettiği eski Türkiye yok. Yarım porsiyonluk aydınlık, aynı çevreler hiç değişmedi. Bu lümpen çevreler bir kez daha gerçek yüzlerini gösterdiler. Yüzlerindeki maskeyi sıyırdılar. Yıllardır dolaylı yollardan yürüttükleri terör örgütü propagandasını yayınladıkları bildiriyle doğrudan gösterdiler.
Bir hukuk devleti olan Türkiye'de akademisyenlerin suç işleme imtiyazı yoktur.


- İstedikleri kadar debelensinler, çırpınsınlar. Koskoca ülkeyi, koskoca milleti, bir avuç kerameti kendinden menkul seçkinin, kendine aydın, akademisyen diyen lümpenin yönettiği eski Türkiye artık yok.


- Terör örgütünün sözcülüğünü yapan siyasetçi, terör örgütü gibi muamele görmeyi hak etmiş olmaz mı? Kimse hukuk önünde, bilhassa devletin ve milletin bekası söz konusu olduğunda asla dokunulmaz değildir.


- Akademisyen dediğin eserleriyle, çalışmalarıyla konuşur. Bildirici güruhun uluslararası alanda hiçbir itibarı yok.


- Akademisyenlere ve onları destekleyenlere sormak istiyorum; Siz, Türkiye'nin birliğinden, beraberliğinden yana mısınız, değil misiniz? Önce bu soruya samimi bir cevap verin. Şayet ülkenin birliğinden yanaysanız, niçin vatandaşlarımıza hayatı zehir eden, güvenlik güçlerimize saldıran terör örgütünün jargonuyla konuşuyorsunuz? Akademisyene, aydına, ciğeri beş para etmez bir terör örgütünün maşalığını yapmak yakışır mı? İmzaladığınız metnin mahiyetini bilmiyorsanız ayrı bir felaket, bilerek imza atıyorsanız ayrı bir felaket.


- Bunun adı terör örgütü propagandasıdır. Akademisyenseniz bunun böyle olduğunu en iyi siz biliyor olmalısınız!


- Terör örgütünün dağda yaşanaları ailemize varıncaya kadar tehdit ediyor. Biz kefenimizi giydik böyle yola çıktık.


- Önümüzdeki süreçte ne bölücü terör örgütü ne de onun güdümündeki parti ve diğer yapılar asla muhatap alınmayacaktır, o iş bitmiştir.


-Terör örgütünün kamu görevlilerine saldırmasına kendince akademik veya siyasi fetva veren, sivillerin öldürülmesini ise "yapmasa iyi olur" diye karşılayan bu zihniyetten, açık söylüyorum, tiksiniyorum. Herkes meşrebine, karakterine, şahsiyetine uyan işi yapacak. Bunlar, içlerinde bulundukları ihanet çukurunda çırpınacak. Bunu iyi bilelim. Biz de ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışacak, gayret edeceğiz.


-Elinde silah olan da onu destekleyen de bu ihanetin bedelini ödeyecektir. Bu eylemlere karışanlardan her kim ki hemen pişman olur, gelir güvenlik kuvvetlerimize teslim olursa devletimizin de milletimizin de
şefkatli kolları ona açıktır. Ama kimseye ilanihaye müsamaha gösterilemez.Buradan terör örgütü içindeki gençlere sesleniyorum; gelin, yol yakınken hatadan dönün. Biz sizleri sokak köşelerinde, dağ başlarında, dere yataklarında cansız şekilde, cezaevinin parmaklıkları arasında mahkum olarak değil, ailenize, ülkenize, milletimize hayırlı evlatlar olarak görmek istiyoruz.


- Güvenlik güçlerimiz, bölgeyi teröristlerden tamamen temizledikten, kamu düzenini tesis ettikten sonra milletimizle, vatandaşlarımızla oturacağız, bu meselenin kökten çözümü için yapılacakları kararlaştıracak ve hayata geçireceğiz.


- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizim mücadelemiz Kürt kardeşlerimizle değildir. Bizim mücadelemiz terör ve teröristlerledir. Bakıyoruz ki dağdakiler ve akademisyen geçinenler, müsveddeler, bizim Kürt kardeşlerimizi öldürdüğümüzü söylüyorlar. 'Devlet Kürtlere karşı katliam yapıyor' diyor. Siz ne
vicdansızsınız.


- Devletin gönderdiği parayı dolaylı olarak Kandil'e gönderiyorlar.


- Başbakanımızın da açıkladığı gibi Şırnak nereye gidecek, Cizre'ye geçecek. Artık Şırnak, Cizre şehir olarak oluşacak ki onun altyapı çalışmaları sürdürülecek. Çünkü, şehir yapılanmasına ne Hakkari şu andaki yeri itibarıyla müsaitti ne de Şırnak. Zaten tarihine baktığınız zaman Şırnak'ın asıl şehir merkezi, geçmişte tarih itibarıyla Cizre'dir. Cizre bir tarihtir.


Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi


- Bu bir değil, iki değil, beş değil on değil! Sabır sabır sabır... Ana muhalefet partisinin lideri şahsıma ve aileme dönük hakaretler ediyor. Çirkin yüzünü partisinin kurulştayında ve grup konuşmasında bir kez daha gösterdi. Defalarca cevap verdik ama yüzüne tükürsen yağmur yağıyor sanacak!


- Bu kez sadece şahsımı değil; hakimleri, savcıları da hedef aldı. Serseri mayın gibi ortalıkta dolanıyor. Kime bulaşacağı belli olmuyor.


- Türkiyenin bunca sorunu varken bu namus ve şeref fukaralarına yanıt vermek, vakit harcamak bana zül geliyor.


- Anamuhalefeti temsil etme şerefini elde etmiş ama tek bir hayırlı sözü projesi baki değildir. Başında olduğu SGK'yı batırdı. Hatırlayın hastanelere girmek mümkün değildi. O hastanelerin hali neydi öyle? İlacımızı alamıyorduk ilacımızı... Hatırlayın o günleri. Afedersiniz odalara girmek mümükün değildi, koğuşlara girmek mümkün değildi. Bir hastanenin en önemli şeyi hijyen. Hijyen bu ülkeyle bizimle tanıştı...

kaynak:http://www.cnnturk.com/video/turkiye/erdogandan-kilicdarogluna-diktator-bozuntusu-yaniti