PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ortaokullara ve liselere kodlama dersi geliyorerkolay
18 01 2016, 22:31
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ortaokul ve liselere kodlama dersi eklemek için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü açıkladı.
http://www.btnet.com.tr/SFolder/Haber/19357_R1_B3.jpg

Dünyanın giderek dijitalleşmesiyle birlikte kodlama da ortak bir dil haline gelmeye başladı. Ülkeler bu konuda anaokulu seviyesine kadar inerek kodlama eğitimi vermeye başlarken Türkiye, gecikmeli de olsa içerisinde bulunduğumuz çağın gereklerini yakalama konusunda. adım atmaya başladı.

Bu doğrultuda ortaokul ve lise müfredatlarına kodlama dersinin eklenmesi için çalışmalar yürütüldüğünü açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ile dirsek teması kurduklarını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl ilköğretim seviyesi için gündeme gelen kodlama eğitim, gecikmeli de olsa güzel bir gelişme olarak göze çarpıyor. Ders müfredatı, hafta kaç saat eğitim verileceği, eğitimcilerin sahip olması gereken kıstaslar gibi değişkenler konusunda bir bilgi verilmese de bilişim dünyası ile erken yaşta tanışabilecek gençlerin katma değerli ürünler geliştirilmesi konusunda ülke ekonomisine yapacağı katkı yadsınamaz.

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

BTNET.com.tr (http://www.btnet.com.tr/egitim/ortaokullara-ve-liselere-kodlama-dersi-yolda/1/19357)

Sir.Vanity
20 01 2016, 06:45
İnşallah düzgün işlenen bir ders olur.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi