PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gigabyte Brix Mini PC Skylake ve Thunderbolt 3 ile Yenilendierkolay
08 01 2016, 23:37
Mini PC alternatifleri her geçen gün çoğalıyor. CES 2016'da GigaByte, Mini PC'si Brix'i Skylake işlemci ve Thunderbolt 3 ile yenileyerek güçlendirdi.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Brix2.png

Mini PC piyasası oldukça yaygınlaşmış bulunuyor. Piyasada çok sayıda değişik marka ve modelde ürün bulunuyor. GigaByte (http://www.gigabyte.com/)'in bu alandaki en güçlü elemanı Brix, CES 2016 fuarına Skylake işlemci ve Thunderbolt 3 desteği ile katıldı. Hatırlanacağı gibi, öcelikle Intel'in mini PC'si NUC, Skylake işlemci güncellemesini gerçekleştirmişti. Bundan sonra diğer üreticiler, mini PC ürünlerini Skylake tabanlı işlemcilerle yenilediklerini duyurdular. Gigabyte'ın Brix mini PC'si Apple Mac Mini ve Intel NUC ile benzer boyutlara sahip. Intel'in 6. nesil Core i3, i5 veya i7 işlemcileriyle kullanıma sunulacak olan Brix; Intel'in tümleşik HD 520 grafik kartını içeriyor. Depolama için M.2 SATA SSD ve RAM tercihlerinde bulunulabilecek üründe HDMI, DisplayPort, GB LAN, USB 3.0 desteği yer alıyor.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Brix1.png

Tek port üzerinden sisteme harici ekran kartı, depolama ve bağlantı desteği sağlanabilecek. Ürünün en önemli yeniliği Thunderbolt 3 desteği oluyor. Tepe modeller için geçerli olacak bu destekle USB Type-C bağlantısı üzerinden 40Gbps veri transfer hızı elde etmek ve aynı anda 12 ayrı aygıtı zincirleme olarak tek porta bağlayabilmek olanaklı olacak. Bu arada, 100Watt'a kadar enerji aktarımı da sağlanabilecek.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Brix3.png

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/Brix4.png

Gigabyte Brix mini PC hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Gigabyte'ın resmi sitesine (http://www.gigabyte.com/products/list.aspx?s=47&ck=104) başvurabilirsiniz.

Getgnu.org (http://www.getgnu.org/donanim/gigabyte-brix-mini-pc-skylake-ve-thunderbolt-3-ile-yenilendi.html)