PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SparkyLinux 4.2-dev Budgie Duyurulduerkolay
05 01 2016, 22:56
Hızlı, Hafif Linux Dağıtımı Arayanlara SparkyLinux 4.2-dev Budgie

4.2 sürümü 21 Aralık 2015'te duyurulan Debian GNU/Linux Testing tabanlı, varsayılan masaüstü ortamı LXDE olan; Enlightenment, Openbox, JWM, MATE, Xfce ve Razor-qt masaüstü ortamlarını da kullanan, hem eski, hem yeni bilgisayarlar için tasarlanmış, hafif, hızlı ve basit bir GNU/Linux dağıtımı olan SparkyLinux'un çeşitli versiyonları duyurulan 4.2 sürümünden yeni bir test sürümü, 4.2-dev Budgie duyuruldu.

http://www.getgnu.org/images/sparky-logo.png

Debian testing "Stretch" tabanlı sistem, Budgie desktop 10.2.1 ile geliyor. 4.3.0 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistem, 4 Ocak 2016 tarihi itibariyle Debian testing depolarıyla senkronize edildi.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/sparky42-budgie.png

"Next-Aurora" adlı yeni bir GTK+3 tema içeren sürüm, hafif bir masaüstü olan Budgie ile 32 bit sistemlerde 110/130 MB ve 64 bit sistemlerde 150/180 MB RAM tüketiyor. Kullanıcıların test sürecinde edindikleri izlenimleri olabildiğince ayrıntılı rapor etmeleri istenirken, Debian testing/Sid ya da bir başka Sparky sürümü kullananların da SparkyLinux depolarından Budgie'i yükleyebilecekleri belirtildi.

SparkyLinux 4.2-dev Budgie hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (http://sparkylinux.org/sparkylinux-4-2-dev-budgie/) inceleyebilirsiniz.

http://linuxscreenshot.netsons.org/wp-content/gallery/sparkylinux-2-0/linux-screenshot-sparkylinux-2-0-20.jpg


SparkyLinux 4.2-dev Budgie edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.İndirme sayfası (http://sparkylinux.org/download/testing/)
sourceforge.net (http://sourceforge.net/projects/sparkylinux/files/testing/)


Kaynak: Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/sparkylinux-4-2-dev-budgie-duyuruldu.html)