PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense ile Blogundan Para Kazanmak Isteyenlere Tavsiyelerbulent_dogan81
29 12 2015, 20:20
Blogların en popüler nakit kazanma yöntemlerinden biri de Adsense reklamları yayınlamak. Tıklama başına ücret verici Adsense reklamları ile ciddi paralar kazananlar var. internette paylaşılan Adsense kazançları oldukça çok bireyin iştahını kabartsa da para kazanmak için bazı noktalara dikkat etmek büyük ciddiyet taşıyor. Bu yazımda blogundan Adsense ile para kazanmayı düşünenlere veya Adsense'den nakit kazanmak için blog açmayı düşünenlere gözlemlerim ve tecrübelerim doğrultusunda birkaç öneride bulunmak istiyorum.


Hedeflerinizi netleştirin
internet dünyası uçsuz bucaksız. Bu yüzden sitenizin içeriğinin göze çarpan konularda olması gerekiyor. Daha önceki yazılarımda da söyledim. umumi blog diye bir kavram yoktur. Konularınızı netleştirin, iddialı olduğunuz alanlarda içerik üretin. Adsense'den nakit kazanacağım diye her konu hakkında yazı yazarak blogunuzu çöpe çevirmeyin. Adsense ile nakit kazanmak için "niche" kavramını önemseyin. Sınırlarınızı çizin.

Aceleci olmayın
Her işte bulunduğu bu gibi Adsense ile para kazanmak işinde de aceleci davranmamak gerekiyor. internette Adsense ile nakit kazanmak konulu makaleleri okuyarak gaza gelen ve açacağı site yardımıyla büyük paralar kazanacağını sanan kişiler var. Adsense ile nakit kazanmaya başlamadan öncelikle bir yol haritası çizin. Kulaktan dolma bilgilere, itimat vermeyen yazılara kesinlikle saygınlık etmeyin. Yazma becerilerinizi artırın. ingilizceniz iyi ise bunu bir avantaj şekilde kullanın. Copy-paste içeriklere bel bağlamayın. içeriklerinizi kendiniz üretin.

Adsense hesabınız olmadan başvurmak için acele etmeyin
Adsense'den para kazanmanız için bir Google Adsense hesabına ihtiyacınız olacak. Adsense başvuruları bundan böyle eskiye göre biraz daha zorlaştı. içeriği zayıf olan, özensiz hazırlanmakta olan sitelerin başvuruları kolayca kabul edilmiyor. Bu yüzden içerik bakımından blogunuzu varlıklı hale getirdikten sonra başvuru yapmanızı öneriyorum. Google, içeriğin zayıf bulunduğu siteleri güvenilir ve üretken bir yayıncı olarak görmüyor. Bu sebepten dolayı içeriğe mutlaka kazanç yapın. Forum sitelerinde bazı insanlar Adsense başvurularınızı hızlıca onaylattırıp size Adsense hesabı alabileceklerini söylüyorlar. Ne kadar güvenilir bilemiyorum. Hiç denemedim. Zamanında kendim başvuru yapmıştım.

Adsense konulu e-kitaplara itibar etmeyin
Adsense'den nakit kazanmanın püf noktalarını ifade eden, internet ortamında PDF formatında satılan e-kitaplara pek aldanmamanızı öneriyorum. Aralarında çok aşırı kaliteli içeriklere sahip olanlar olsa da birçoğu bilindik bilgilerden oluşuyor. ekstra olarak bir şeyler öğrenmeniz mümkün olmayan. Bir devre yalnızca merakımdan bu tür bir e-book satın almıştım. Son derece berbat bir lisan ile kaleme alınmış on-15 adet makaleden oluşan kitapta bilinen ifadelerden değişik bir şey bulamadım. Adsense'den nakit kazanmanın inceliklerini söz eden kitap yazarı acaba aslında ne kadar para kazandı? Bu noktada aklıma şu atasözü geliyor: "Kelin ilacı olsa kendi başına sürer" deneme yanılma yöntemi ile öğrenebilirsiniz.

Blogunuzun temel SEO ayarlarını yapın
Blogunuzu arama motoru ile uyumlu bir duruma getirin. temel SEO ayarlarını daima yapın. Sosyal medya hesapları oluşturun. Yabancı forum sitelerine aza olun. Yabancı sosyal medya sayfalarında paylaşımda bulunun. Blogunuzun saha adında anahtar kelimelerin geçmesine dikkat edin.
Adsense uyumlu tema seçin
Blogunuzun Adsense uyumlu bir tema olması, reklam yerleşimlerini sorunsuz ve etkileyici bir şekilde yapmanıza imkan sağlar. Adsense uyumlu blog temalarında reklam alanları azami tık alacak yerlere yerleştirilmiştir. Bu nedenden dolayı Adsense uyumlu temaları tercih etmelisiniz. Adsense reklamlarının blogunuzda sırıtmaması için yerleşim politikaları dahilinde etkileyici yerleşimleri denemelisiniz.

Adsense yerleşimi
Adsense reklamlarını doğru bir biçimde yerleştirerek tıklanma oranının artmasını ve daha çok para kazanmanızı sağlayabilirsiniz. Blogunuzda içeriklerinizin ön planda olmasını sağlamak adına çok çok reklam yerleştirmenizi önermiyorum. enfazla tıklanan reklamlar çoğunlukla konu arasında olduğundan dolayı konunuzun içine 1-2 tane 300×250 ya da 336 x 280 ebatında reklamlar ekleyebilirsiniz. Kendi sitelerimde kare ve dikdörtgen reklamların daha çok dikkat çektiğini ve tıklandığını gözlemledim. Temanın durumuna göre bağlantı birimleri ve 160×600 reklamlar da etkili olabilmekte.

Tıklama başına ücreti, aranma hacmini analiz edin
Bazı anahtar kelimelerin aranma hacmi ve tıklama başına verdiği ücret epey bir yüksek. örnek olarak; "flash oyun" kelimesi tıklama başına 0,10 TL veriyorsa "uygun tatil yerleri" anahtar kelimesi 1 TL verebilir. (Rakamlar örnektir.) Bunu nasıl öğrenebilirim dediğinizi duyar gibiyim. Google Adwords'ün Anahtar sözcük vasıtası var. Buradan anahtar kelimelerin aranma sayılarını, tıklama başına ortalama ücreti öğrenebilirsiniz. Türkçe anahtar kelimeler arasında tıklama başına yüksek bedelli pek kelime bulunmamaktadır. Tık başına ücretleri reklam verenler belirliyor. ingilizce anahtar kelimeler iyi kazandırıyor.

ingilizce içerikli siteler Adsense'de daha çok kazandırır
Dünya çapında milyarlarca kişinin konuştuğu evrensel lisan ingilizce, internetin de ana dili olduğunu söylememize gerek yok. ingilizce içerikli sitelere dünyanın her yerinden erişim sağlanabiliyor. Markalar arası rekabetin fazla olduğu internet ortamında şirketler rakiplerinin önüne geçmek için internetteki reklam kampanyalarında tıklama başına ücretleri yüksek tutmaya çalışıyor.

Türkçe olan ve tıklama başına 0,50 TL alınan bir anahtar kelimenin ingilizce karşılığı 4-5 TL olabiliyor. ingilizce muhteviyatlı bir siteniz var mesala. Tatil yerleri hakkında bilgiler veriyorsunuz. Sitenizdeki reklamlara günde ortalama 5-on tıklama alıyorsunuz. Tık başına ücret de 5 olsun. Ne yaptı? 25-50 TL x 30 = 750 - 1500 TL. Böyle birkaç sitesi olup da ayda 3-5 bin elde eden çok şahıs mevcut.

WeBMasteR
29 12 2015, 21:12
Blogger ile 6 ay içinde epey içerik geliştirip hit yakalanabilecek bloglar oluşturmak mümkün. Ancak, blogun aniden kapandığı durumlar da olabiliyor. O yüzden tüm emeğinizi Blogger'a harcamayın. Kaliteli içerik üretebiliyorsanız mutlaka domain + sağlam hosting/sunucu ile yayın yaparak devam edin. İşinizi sağlama alın.