PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıllı Telefonlara %40 Daha Fazla Şarj Sağlayan Yeni Sony TeknolojisiSimyacı
20 12 2015, 22:27
Sony'nin Yeni Batarya Teknolojisi, Akıllı Telefonlara %40 Daha Fazla Şarj Sağlayacak

Sony, akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi olan batarya kapasitesini, yeni geliştirdiği bir batarya teknolojisiyle çözebilir.

http://cdn.webtekno.com/article/13241/preview/sony-nin-yeni-batarya-teknolojisi-akilli-telefonlara-40-daha-fazla-sarj-saglayacak-705x290.jpg

Akıllı telefonların markası, modeli, üretim tarihi ve üretim amacı ne olursa olsun bu cihazların ortak bir şarj sorunu var. Bu soruna bir çözüm sunabilmek adına çalışmalarını yürüten firmalardan birisi olan Sony, akıllı telefonların sahip oldukları batarya kapasitesini %40 artırabilecek bir teknoloji ürettiğini duyurdu. Şu an çoğu telefonüreticisinin yeni modellerinde kullandığı "hızlı şarj" teknolojisinden çok daha etkili olabilecek olan bu yeni batarya teknolojisi, telefonların çoğunda bulunan lityum bataryaları içermiyor.

Lityumdan vazgeçen ve lityum yerine yeni bir bileşen olan, bir çeşit kükürt karışımını bataryalarında kullanmaya karar vermiş olan Sony, hala üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bu batarya teknolojisinin daha çok yeni olmasına rağmen en gelişmiş lityum bataryalardan %40 daha fazla şarj kapasitesine sahip olduğunu belirtti. Sony'nin akıllı telefon sektörüne tanıttığı bu yeni batarya teknolojisi sayesinde normalde sadece 12 saat internet erişimi sunabilen iPhone 6S, tam 18 saat internet kullanımına olanak sunabilecek.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/photoshop/sony-battery.jpg

Sony'nin sizlere daha önce buradaki (http://www.webtekno.com/mobil/sony-artik-yilda-sadece-2-xperia-modeli-uretecek-ve-batarya-performansi-40-artacak-h13195.html) haberimiz e belirttiğimiz gibi yeni bir batarya teknolojisini geliştirmeye çalıştığını biliyorduk. Ortaya çıkan detaylara göre Sony'nin bu yeni teknolojisinde tek değişen şey bataryanın kükürt içermesi değil. Sony, bu teknoloji sayesinde bataryaların enerji koruma yönteminde de küçük değişiklikler gerçekleştirdiğini belirtti. Bu değişiklikler sayesinde kükürt yerine lityum batarya kullansanız bile Sony'nin teknolojisiyle üretilmiş olan lityum batarya, normal bir lityum bataryaya oranla %30 daha fazla şarj kapasitesine sahip olabiliyor.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/photoshop/fghfdjdfj.jpg

Sony yaptığı açıklamalarda batarya teknolojisinin şimdilik çok iyi çalıştığını, ancak çok yeni olması nedeniyle geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Bu nedenle bataryaların üzerinde sürdürülen çalışmalara devam edilecek. Teknolojinin 2020 yılında piyasadaki akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor.


Kaynak: http://www.webtekno.com/mobil/sony-nin-yeni-batarya-teknolojisi-akilli-telefonlara-40-daha-fazla-sarj-saglayacak-h13241.html Ben uradan ekledim.

Onlar da buradan çeviri yapmış: GForGames (http://www.gforgames.com/gadgets/new-sony-battery-40-pct-longer-charge-51178/?utm_source=webtekno&utm_medium=sony-nin-yeni-batarya-teknolojisi-akilli-telefonlara-40-daha-fazla-sarj-saglayacak)

WeBMasteR
20 12 2015, 22:38
Bizim gibi site, forum takip edenler için iyi bir haber. Teşekkürler.

Fazladan %40 şarjımız olacak ha!...